θορυβος κεντρικου αξονα wrangler tj

Post Reply
V.Tsoukas
Posts: 34
Joined: Tue Jun 16, 2009 21:48

Re: θορυβος κεντρικου αξονα wrangler tj

Post by V.Tsoukas »

gazotenekes wrote:καλησπερα.οδηγωντας σε χαμηλη ταχυτητα ακουγεται κατι σαν τσιριγμα στο κατω μερος του αυτοκινητου,και τελικα ερχεται απο τον κεντρικο αξονα.αλαχθηκε ενα προστατευτικο λαστιχο που υπαρχει εκει, σταματησε για λιγο, αλλα στην πρωτη επαφη με νερα και λασπη παλι τα ιδια.καμια ιδεα?το αυτοκινητο ειναι 10ετιας με 120000χλμ.στο συνεργειο(γενικο συνεργειο) ειπαν για αλλαγη κεντρικου.εχει κανεις να προτινει καποιο καλο μαστορα που να ασχολειται ΜΟΝΟ με jeep στην περιοχη αθηνων?ευχαριστω.

άλλαξε την μπίλια του εμπρός κεντρικού μετάδοσης στον διπλό σταυρό .
User avatar
aggas
Posts: 2180
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:15
Location: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ
Contact:

Re: θορυβος κεντρικου αξονα wrangler tj

Post by aggas »

Επειδή μου έκανε και εμένα τα ίδια τελικά το πρόβλημα ήταν στους σταυρούς. Αλλάχθηκαν οι σταυροί στην Αξοτεχνική και είναι όλα οκ.
TERRANO II ZD30Ti(ΜΕ ΜΕΤΑΚΑΥΣΤΗΡΑ F16 )

Facebook: Agelos SpanakosSkype : aspanakos

Proud member of 4x4 KAGKOURAS CLUB
ImageImageImage

Κι αν δεν υπάρχει μονοπάτι, θα το δημιουργήσουμε.......

ΟΧΙ ΑΛΛO GREEKGLISH!!!!
loutrokampines
Posts: 74
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:17

Re: θορυβος κεντρικου αξονα wrangler tj

Post by loutrokampines »

aggas wrote:Επειδή μου έκανε και εμένα τα ίδια τελικά το πρόβλημα ήταν στους σταυρούς. Αλλάχθηκαν οι σταυροί στην Αξοτεχνική και είναι όλα οκ.
γεια χαρα.ξερει κανεις ενα τηλ της αξοτεχνικης?
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: θορυβος κεντρικου αξονα wrangler tj

Post by PanosXJ »

...το πλέον αξιόλογο και εξειδικευμένο συνεργείο είναι το Xtreme 4x4 στον Ταύρο...(http://www.x-treme4x4.gr)...τιμές φυσιολογικές για το "χώρο" αλλά η άριστη και εγγυημένη δουλειά είναι το κύριο χαρακτηριστικό τους!!!
...η "ΑΞΟΤΕΧΝΙΚΗ" είναι στο Χαιδάρι επί της Λ. Καβάλας και πριν το Δαφνί....έχω διαβάσει εδώ ότι κάνουν πολυ αξιόλογη δουλειά και σε εξυπηρετούν άμεσα και βέβαια στα πλαίσια του δυνατού!
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
loutrokampines
Posts: 74
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:17

Re: θορυβος κεντρικου αξονα wrangler tj

Post by loutrokampines »

PanosXJ wrote:...το πλέον αξιόλογο και εξειδικευμένο συνεργείο είναι το Xtreme 4x4 στον Ταύρο...(http://www.x-treme4x4.gr)...τιμές φυσιολογικές για το "χώρο" αλλά η άριστη και εγγυημένη δουλειά είναι το κύριο χαρακτηριστικό τους!!!
...η "ΑΞΟΤΕΧΝΙΚΗ" είναι στο Χαιδάρι επί της Λ. Καβάλας και πριν το Δαφνί....έχω διαβάσει εδώ ότι κάνουν πολυ αξιόλογη δουλειά και σε εξυπηρετούν άμεσα και βέβαια στα πλαίσια του δυνατού!
ευχαριστω πανος :D
User avatar
aggas
Posts: 2180
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:15
Location: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ
Contact:

Re: θορυβος κεντρικου αξονα wrangler tj

Post by aggas »

PanosXJ wrote:...το πλέον αξιόλογο και εξειδικευμένο συνεργείο είναι το Xtreme 4x4 στον Ταύρο...(http://www.x-treme4x4.gr)...τιμές φυσιολογικές για το "χώρο" αλλά η άριστη και εγγυημένη δουλειά είναι το κύριο χαρακτηριστικό τους!!!
...η "ΑΞΟΤΕΧΝΙΚΗ" είναι στο Χαιδάρι επί της Λ. Καβάλας και πριν το Δαφνί....έχω διαβάσει εδώ ότι κάνουν πολυ αξιόλογη δουλειά και σε εξυπηρετούν άμεσα και βέβαια στα πλαίσια του δυνατού!
Πανούλη κάνεις λάθος. Η Αξοτεχνική που είπα εγώ είναι στην Μεταμόρφωση.
TERRANO II ZD30Ti(ΜΕ ΜΕΤΑΚΑΥΣΤΗΡΑ F16 )

Facebook: Agelos SpanakosSkype : aspanakos

Proud member of 4x4 KAGKOURAS CLUB
ImageImageImage

Κι αν δεν υπάρχει μονοπάτι, θα το δημιουργήσουμε.......

ΟΧΙ ΑΛΛO GREEKGLISH!!!!
Caravan
Posts: 97
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:38

Re: θορυβος κεντρικου αξονα wrangler tj

Post by Caravan »

Στο Χαϊδάρι είναι η "Αξονική" και όχι η "Αξοτεχνική".
Είναι δύο διαφορετικές εταιρείες.
Ηρακλής
Post Reply

Return to “Τεχνικά Θέματα”