ΑΕΡΙΟ ΓΙΑ WRANGLER 2,4L 2006

Post Reply
MST
Posts: 2
Joined: Tue Mar 23, 2010 21:44
Location: Θεσσ/νικη

ΑΕΡΙΟ ΓΙΑ WRANGLER 2,4L 2006

Post by MST »

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΩ ΣΕ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ γιατί οι γνώμες διίστανται εγώ σκαφτόμουνα να του βάλω ότι καλύτερο υπάρχει μέχρι τώρα 5 γενιάς αν δεν κάνω λάθος αλλά μου λένε το αέριο έχει την ιδία απόδοση και κατανάλωση με την βενζίνη αλλά ''σκοτώνει'' τον κινητήρα με τον καιρό. Τελικά τι να κάνω να βάλω η να μην βαλω ?????
SUZUKI RACING EDITION
MST
Posts: 2
Joined: Tue Mar 23, 2010 21:44
Location: Θεσσ/νικη

Re: ΑΕΡΙΟ ΓΙΑ WRANGLER 2,4L 2006

Post by MST »

επίσης ήθελα να πω ότι το αμάξι έχει τώρα 40.000 χλμ άμα παίζει ρολό αυτό ευχαριστώ
SUZUKI RACING EDITION
manos
Posts: 147
Joined: Tue Jun 16, 2009 23:33

Re: ΑΕΡΙΟ ΓΙΑ WRANGLER 2,4L 2006

Post by manos »

Τα τερατουργήματα τυπου 'εχει την ιδια απόδοση και καταναλωση' δεν ισχύουν .

Οι τεχνιτες υγραεριου προσπαθούν να πλασσαρουν το προϊόν τους και καταφευγουν σε παραπλανητική διαφήμιση , οπως γινεται αλλωστε και με αλλα προιόντα.

Υπαρχει ήδη η ελληνική εκδοση www.lpgforum.gr , όπου Ελληνες χρήστες καταθετουν τις εμπειρίες τους . Λογω του μικρού μεγεθους , ακομη , της ελληνικης αγορας οι πληροφοριες ειναι φτωχες .

Σε αντίστοιχα fora , ομως , ιταλικα , γερμανικά , αγγλόφωνα , θα βρείς θησαυρό από πληροφορίες σχετικα με την καταναλωση και τεχνικά προβλήματα.
INDIANOS
Posts: 322
Joined: Thu Jun 18, 2009 14:54
Location: ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣKOMOTHNH

Re: ΑΕΡΙΟ ΓΙΑ WRANGLER 2,4L 2006

Post by INDIANOS »

MST wrote:ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΡΙΝ ΠΡΟΒΩ ΣΕ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ γιατί οι γνώμες διίστανται εγώ σκαφτόμουνα να του βάλω ότι καλύτερο υπάρχει μέχρι τώρα 5 γενιάς αν δεν κάνω λάθος αλλά μου λένε το αέριο έχει την ιδία απόδοση και κατανάλωση με την βενζίνη αλλά ''σκοτώνει'' τον κινητήρα με τον καιρό. Τελικά τι να κάνω να βάλω η να μην βαλω ?????

Νικο εχω παραδειγματα καλης λειτουργειας π.χ SUZUKI GV 1.6 με 85000 χλμ λειτουργειας LPG χωρις κανενα προβλημα και φυσικα κερδος στην τσεπη σου 0,78 το LPG 1,65 Η ΑΜΟΛΥΒΔΗ...καταναλωση σε λιτρα η ιδια αλλα σε ευρω τα μισα..Ασε που εδω πανω εχει γινει μοδα και αυξανονται ολοενα τα υγραεριοκινητα.....και φυσικα παραδειγματα με καμμενες βαλβιδες και κεφαλες στα σκουπιδια απο κυρια αιτια την κακη ρυθμιση και βεβαια τα σκαρτα εξαρτηματα που κυκλοφορουν στην αγορα,σιγουρα ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις αλλα μερικοι αυτο το εχουν καταντησει (βιασμο).....ας πουμε!!!

Δυο μαρκες φαινονται αξιοπιστες BRC και ZAVOLI.....βασικα αυτες μας πλασαρουν εδω πανω και ενα σωρο αλλες οι οποιες ειναι made in ITALY-TYRKEY......αλλα μεχρι στιγμης αυτες δειχνουν απροβληματιστες!!!

Και για να πουμε και κατι τελευταιο.....ολοι εχουν γινει επιστημονες με 100 ωρες σεμιναριου.......απο λαδια φιλτρο που αλλαζαν τωρα κανουν μετατροπη σε διαστημοπλοιο.........ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ!!!!!!

Οποτε ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.....
ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣ
ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
User avatar
ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ
Posts: 738
Joined: Sun Nov 01, 2009 17:26
Location: Ξανθη

Re: ΑΕΡΙΟ ΓΙΑ WRANGLER 2,4L 2006

Post by ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ »

Ετσι ακριβως ειναι!!!
Ο Θεος να με φυλαει απο τους φιλους
γιατι τους εχθρους μου τους γνωριζω.

http://www.4x4brasil.com.br/forum/mitsu ... -lift.html
Post Reply

Return to “Τεχνικά Θέματα”