Προβληματα wrangler?

Post Reply
CAPTAIN
Posts: 4
Joined: Tue Jul 21, 2009 22:21

Προβληματα wrangler?

Post by CAPTAIN »

Eνδιαφερομαι για ενα wrangler 1997 μοντελο,και θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος τι προβληματα παρουσιαζουν?Ειμαι κατοχος jimny και μελος λεσχης 4χ4,για να φτιαξω ενα τζιπ μονο για αγωνες.
User avatar
aggas
Posts: 2180
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:15
Location: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ
Contact:

Re: Προβληματα wrangler?

Post by aggas »

Καλά και στη λέσχη που λές ότι είσαι δεν έχει κανένας τέτοιο αυτοκίνητο να σου πεί;

Anyway!!!! Στην ενότητα με τις λέσχες πήγαινε στα αμερικάνικα και κάνε έναν έλεγχο και ρώτα και τα παιδιά εκεί που έχουν και ξέρουν και πολύ περισσότερα.
TERRANO II ZD30Ti(ΜΕ ΜΕΤΑΚΑΥΣΤΗΡΑ F16 )

Facebook: Agelos SpanakosSkype : aspanakos

Proud member of 4x4 KAGKOURAS CLUB
ImageImageImage

Κι αν δεν υπάρχει μονοπάτι, θα το δημιουργήσουμε.......

ΟΧΙ ΑΛΛO GREEKGLISH!!!!
CAPTAIN
Posts: 4
Joined: Tue Jul 21, 2009 22:21

Re: Προβληματα wrangler?

Post by CAPTAIN »

OK ευχαριστω,εχουν 2-3 στην λεσχη αλλα δεν ερχονται συχνα στα δυσκολα και μου εκανε εντυπωση μηπως υπαρχει κατι αλλο πισω απο αυτο?
Caravan
Posts: 97
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:38

Re: Προβληματα wrangler?

Post by Caravan »

karloseklasamentes wrote:
CAPTAIN wrote:OK ευχαριστω,εχουν 2-3 στην λεσχη αλλα δεν ερχονται συχνα στα δυσκολα και μου εκανε εντυπωση μηπως υπαρχει κατι αλλο πισω απο αυτο?
καλησπερα.εγω παντως ταλαιπορηθηκα πολυ ασχημα με τον αισθητηρα λ.χρειαστηκε εγκεφάλος για να βρεθει η ζημια,που εγκεφαλος υπαρχει ΜΟΝΟ στην αντιπροσοπεια,και ζητουν 250 ευρω ΜΟΝΟ για διαγνωση. επισης οπως θα ξερεις βρισκει πολυ ευκολα στο εδαφος η ποδια του σασμαν και το τεποζιτο.αυτα απο μενα...
Μάλλον δεν γνωρίζεις και πολλά από αυτοκίνητα και σε έπιασαν κορόϊδο στην αντιπροσωπεία.
1. Υπάρχουν πολλά συνεργεία με διαγνωστικό Jeep που δεν σε χρεώνουν γι' αυτό.
2. Είναι δυνατόν να λες σε κάποιον που θέλει να φτιάξει το αυτοκίνητο του ότι "βρίσκουν" τα TJ;

Μάθε 2-3 βασικά πράγματα για το αυτοκίνητο σου και μετά να δίνεις συμβουλες γιατί έτσι μπερδεύεις τους άλλους περισσότερο.
Ηρακλής
Caravan
Posts: 97
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:38

Re: Προβληματα wrangler?

Post by Caravan »

CAPTAIN wrote:Eνδιαφερομαι για ενα wrangler 1997 μοντελο,και θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος τι προβληματα παρουσιαζουν?Ειμαι κατοχος jimny και μελος λεσχης 4χ4,για να φτιαξω ενα τζιπ μονο για αγωνες.
Για τι είδους αγώνων θέλεις να φτιάξεις αυτοκίνητο φίλε;
Πες τι θέλεις να κάνεις βασικά ώστε να σου απαντήσουν όσοι γνωρίζουν ή έχουν ήδη κάνει κάτι αντίστοιχο.
Ηρακλής
St. Tselios
Posts: 2414
Joined: Tue Jun 16, 2009 22:13

Re: Προβληματα wrangler?

Post by St. Tselios »

Caravan wrote:...Είναι δυνατόν να λες σε κάποιον που θέλει να φτιάξει το αυτοκίνητο του ότι "βρίσκουν" τα TJ...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Φιλε Captain απο εμενα μια συμβουλη και μονο:
Οτι αγωνα και να θελεις να το βαλεις μην κανεις το λαθος και παρεις 2.5 L...
Image
Caravan
Posts: 97
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:38

Re: Προβληματα wrangler?

Post by Caravan »

karloseklasamentes wrote:
Caravan wrote:
CAPTAIN wrote:Eνδιαφερομαι για ενα wrangler 1997 μοντελο,και θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος τι προβληματα παρουσιαζουν?Ειμαι κατοχος jimny και μελος λεσχης 4χ4,για να φτιαξω ενα τζιπ μονο για αγωνες.
Για τι είδους αγώνων θέλεις να φτιάξεις αυτοκίνητο φίλε;
Πες τι θέλεις να κάνεις βασικά ώστε να σου απαντήσουν όσοι γνωρίζουν ή έχουν ήδη κάνει κάτι αντίστοιχο.
καλησπερα.εγω ειπα απλα οτι με 5 cm σηκωμα και 31,10.5 15 ελαστικα που ειναι μια καλη και απλη βελτιωση το αυτοκινητο οντως βρισκει στην βαση σασμαν και στο τεποζιτο οχι με το παραμικρο αλλα βρισκει..και δεν νομιζω να ειμαι ο μονος που το λεει αυτο.επισης το οτι εδω μεσα κρυβομαστε πισω απο nicknames δεν σημαινει οτι θα την λεμε στους αλλους.δεν ειπα οτι τα ξερω ολα.απλα την αποψη μου ειπα. φιλε μου caravan να εισαι λιγο ποιο ευγενικος σε παρακαλω.
Φίλε "εκλασα μέντες" (ό,τι πιό ευγενικό προς τους συνφορουμίστες σου - απορώ με τον friar)

Ξαναδιάβασε τι έγραψα.
Tο ότι γράφω σε αυστηρό ύφος δεν σημαίνει ότι είμαι αγενής.
Είπες ότι διαγνωστικό έχει μόνο η αντιπροσωπία το οποίο είναι πέρα για πέρα αναληθές (δεν είναι απλά άποψη).
Σχετικά με το αν βρίσκει, αν δεν κατάλαβες τι έγραψα την πρώτη φορά, άστο δεν πειράζει.

Ηρακλής Σκούρας.
Ηρακλής
Post Reply

Return to “Τεχνικά Θέματα”