Tα φώτα σας παρακαλώ...

Post Reply
pan.gr
Posts: 9
Joined: Thu Aug 19, 2010 10:44

Tα φώτα σας παρακαλώ...

Post by pan.gr »

Από τότε που βάλαμε τον πολυεστέρα στο samurai το χειμώνα αντιμετωπίζουμε ένα <πρόβλημα>.Θολώνουν τα τζάμια τα πίσω με αποτέλεσμα η ορατότητα να είναι χάλια & να κινδυνευουμε όσο εμείς όσο & να μην πέσουμε σε κανέναν χριστιανό πάνω του,& καθαρίζουμε συνέχεια μ'ένα πανί αλλά πάλι τα ίδια.Είχα πάρει από την autoplus ένα σφουγγαράκι που υποτείθεται είναι αντιθαμβωτικό αλλά & αυτό τίποτα,ένα σπρευ που πήρα & αυτό τα ίδια Υπάρχει καμμιά άλλη λύση;
Σκεφτηκα για το πίσω να πάω σ'έναν ηλεκτρολόγο να μου βάλει μια αντίσταση για το ξεθάμπωμα(δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό).
Επίσης άκουσα(δεν ξέρω αν ισχύει) ότι αν γίνει μια πολύ μικρή τρύπα στο πλαστικό μπορεί να μπει υαλοκαθαριστήρας πίσω ή μπορεί να μπει & βεντουζάτος χωρίς καμμία τρύπα & χαλάσει.
Επίσης έχω ακούσει & σε άλλα samurai ότι έχουν πρόβλημα με το καλοριφέρ.Τι εννοώ.Όταν το γυρίζω πάνω για ξεθάμπωμα τζαμιών δουλευει πάρα πολύ αχνά.Τα δυο πλαινά που έχει για τις πόρτες δεν δουλευουν καθόλου.Σκέφτηκα να το πάω στο συνεργείο που το πάμε στο Γέρακα(που είναι πολύ καλά τα παιδιά) να βγάλουν το ταμπλο & να δουν τι γίνεται μέσα,μήπως είναι κάτι βουλωμένο ή δεν ξέρω τι άλλο.
Αν έχετε κάτι άλλο υπ'όψιν σας θα ήθελα τις απόψεις σας.
Ζητώ συγνώμμη για τον καταιγισμό των ερωτήσεων μου & να μην έγινα κουραστικός
Ευχαριστώ πολυ!
Post Reply

Return to “Τεχνικά Θέματα”