ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

User avatar
kostas_kos
Posts: 9
Joined: Sat Jun 20, 2009 10:56

ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by kostas_kos »

ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΑΜΠΟΥΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 404 ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΖΑΝΤΑΣ (ΜΟΝΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 18' ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΑΤΙΜΟ) ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΒΟΛΙΚΑ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑΚΙΑ...
ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
User avatar
ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ
Posts: 738
Joined: Sun Nov 01, 2009 17:26
Location: Ξανθη

Re: ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ »

Δε θα έχει και μεγάλη διαφορά και το κόστος για να ταιριάξεις τα δισκόφρενα με την αγορά τους είναι αρκετά μεγάλο.
Ο Θεος να με φυλαει απο τους φιλους
γιατι τους εχθρους μου τους γνωριζω.

http://www.4x4brasil.com.br/forum/mitsu ... -lift.html
strofimios
Posts: 73
Joined: Tue Jun 16, 2009 22:57

Re: ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by strofimios »

Ναι,αλλα δεν θα γλυτωσει και πολυ βαρος απο την αλλαγη σε δισκοφρενα;
User avatar
ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ
Posts: 738
Joined: Sun Nov 01, 2009 17:26
Location: Ξανθη

Re: ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ »

Και απο τους αξονες και απο το πορτοφολι του!! :D :D :D
Ο Θεος να με φυλαει απο τους φιλους
γιατι τους εχθρους μου τους γνωριζω.

http://www.4x4brasil.com.br/forum/mitsu ... -lift.html
User avatar
gvp
Posts: 122
Joined: Thu Jun 18, 2009 12:28

Re: ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by gvp »

Εαν γνωριζεις αγγλικα ριξε μια ματια εδω....

http://forums.lr4x4.com/index.php?showtopic=15222
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high..." Ayrton Senna
User avatar
kostas_kos
Posts: 9
Joined: Sat Jun 20, 2009 10:56

Re: ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by kostas_kos »

ευχαριστω για τις πληροφοριες ρε παιδιά.. :geek: .το βαρος δεν με πειραζει και ξερω οτι στην ουσια δεν θα γλιτωσω πολυ με τα δισκοφρενα,το μονο θεμα ειναι η επιλογη της ζαντας και ελαστικου..εχω δει αρκετες μετατροπες σε δισκοφρενα στο pirate4x4 kαι σε πολλα αλλα ξενα site αλλα ο βαθμος δυσκολιας να βρεις δισκοφρενα και δαγκανες απο hummer Η1 η απο τα αλλα αυτοκινητα που αυτοι χρησιμοποιουν ειναι δυσκολο και πανακριβο..
ακουσα οτι κατι δικα μας παιδια απο κρητη εχουν κανει την μετατροπη και φορανε 15΄ζαντα με borger,καλο θα ητανε αν ειναι βεβαια αληθεια να μου λεγανε καμια ιδεα..
Γιωργος Αλεξανδρακης
Posts: 13
Joined: Mon Jun 22, 2009 11:07

Re: ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by Γιωργος Αλεξανδρακης »

Στην Κρητη υπαρχει οντως ενα το εχω δει και εχω γνωρισει αυτον που το εφτιαξε , ειναι στο Ρεθυμνο και φοραει καμπινα απο Hilux και κινητηρα βενζινα mercedes 200 αλογα , οταν το ειδα επαθα πλακα σκαρφαλωνει σαν κατσικι και αν δεν κανω λαθος φοραει 45 αρια ! , η επωνημια του μαγαζιου ειναι ΚΙΣΣΑΝΔΡΑΚΗ Ελενη δεν θυμαμαι το ονομα του πιτσιρικα , τα τηλ ειναι 28310-72742 28310-73921 6936-624625 τορναδορος και αντιπροσωπως τρακτερ . Καπου εχω και βιντεακι και φωτο αν τις βρω θα τις βαλω .
User avatar
kostas_kos
Posts: 9
Joined: Sat Jun 20, 2009 10:56

Re: ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by kostas_kos »

ΟΚ.ΦΙΛΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

κωστα αν το προβλημα σου ειναι μονο το μεγεθος τησ ζαντας γιατι δεν φτιαχνεις αποστατες με αλλαγμενο καρε ωστε να βαλεις αλλες ζαντες???

αλλα εχε στο μυαλο σου οτι αν κρατησεις τις ζαντες σου θα βρισκεις αρκετα πιο φθηνα λαστιχα .......1500Ε 44αρια!!!!!!!
User avatar
kostas_kos
Posts: 9
Joined: Sat Jun 20, 2009 10:56

Re: ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΣΕ ΑΞΟΝΕΣ UNIMOG 404

Post by kostas_kos »

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ,καιρο εχουμε να τα πουμε..
το θεμα μου ειναι 1ο τα φρενα που μου χανουν την ρυθμιση συνεχεια ,2ο το μεγεθος της ζαντας (θα προτιμουσα 15΄ή 16' )γιατι δεν θελω να ξεφυγω απο 35' λαστιχο..
παντος η τιμη που λες για τα 44' ειναι super εχεις καμια φωτο απο τα πελματα η καμια παραπανω πληροφορια να μου πεις.. :idea:
Post Reply

Return to “Τεχνικά Θέματα”