ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ ΤΖΑΜΙΩΝ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Post Reply
Αντώνης_Μεμβράνες
Posts: 3
Joined: Fri Apr 30, 2010 10:08
Contact:

ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ ΤΖΑΜΙΩΝ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Post by Αντώνης_Μεμβράνες »

Παιδιά Καλησπέρα σας δουλεύω στην edited by Nicolas και είμαι στο club σας
για να σας λύσω διάφορες απορίες και να σας δώσω κάποιες συμβουλές σε ότι έχει να κάνει
με τις αντηλιακές μεμβράνες των αυτοκινήτων σας και την ισχύουσα νομοθεσία!!
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ ΤΖΑΜΙΩΝ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Post by Nicolas »

Καλημέρα Αντώνη,

σαν χρήστης είσαι ευπρόσδεκτος (με άλλο όνομα όμως).
Σαν ******, όπου λύνεις απορίες που μπορούμε εύκολα να λύσουμε έτσι και αλλιώς
αλλά κάνοντας ταυτόχρονα γκρίζα διαφήμηση, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.

Σε παρακαλώ λοιπόν να σεβαστείς τον κανονισμό μας
και να μην με αναγκάσεις να τον επιβάλλω.

Ευχαριστώ.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Αντώνης_Μεμβράνες
Posts: 3
Joined: Fri Apr 30, 2010 10:08
Contact:

Re: ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ ΤΖΑΜΙΩΝ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Post by Αντώνης_Μεμβράνες »

Ωραία για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις το όνομα μου είναι Αντώνης.Σε καμία περίπτωση ο σκοπός εγγραφής μου στο club δεν ήταν η διαφήμιση της εταιρείας στην οποία εργάζομαι, αλλά καθαρά ενημερωτικός. Σε πάρα πολλές περιπτώσεις στα forum κυκλοφορούν λανθασμένες απόψεις και φήμες, γύρω από το θέμα της μεμβράνης, με αποτέλεσμα να υπάρχει σε πολύ μεγάλο βαθμό παραπληροφόρηση, όχι εσκεμμένη αλλά καθαρά από άγνοια.
Πολλοί ενδιαφερόμενοι διαβάζουν θέματα που έρχονται στην επιφάνεια από διάφορες αναζητήσεις που κάνουν στο net, και πραγματικά μπερδεύονται. Απευθύνονται λοιπόν σε εμάς, μέσα από την ιστοσελίδα μας, κοινοποιώντας μας αυτές τις δημοσιεύσεις και ζητάνε διευκρινήσεις.
Στο πλαίσιο λοιπόν αυτής της πραγματικότητας, η εταιρεία στην οποία εργάζομαι, μου έδωσε την έγκριση να κάνω μία έρευνα και όπου βρίσκω θέματα που αφορούν τον χώρο της μεμβράνης αυτοκινήτου, να διασαφηνίζω τυχόν απορίες ή ανακρίβειες, τηρώντας πάντα τους κανόνες των club.
Όσο αφορά το θέμα της διαφήμισης, η εταιρεία μας, από όσο γνωρίζω, δεν κάνει διαφημίσεις στις σελίδες των clubs, ανταποκρίνεται όμως άμεσα και θετικά σε αιτήματα τους για συνεργασία, προσφέροντας ειδικές τιμές και προνόμια.
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ ΤΖΑΜΙΩΝ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Post by Nicolas »

Αντώνης_Μεμβράνες wrote:Ωραία για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις το όνομα μου είναι Αντώνης.
Γεια σου Αντώνη μου.
Αν ενδιαφέρεσαι να παραμείνεις μέλος, θα αλλάξει τον login σου από ****** σε κάτι άλλο.
Αντώνης_Μεμβράνες wrote: Σε καμία περίπτωση ο σκοπός εγγραφής μου στο club δεν ήταν η διαφήμιση της εταιρείας στην οποία εργάζομαι, αλλά καθαρά ενημερωτικός.
Αυτός είναι και ο σκοπός της διαφήμισης Αντώνη μου. Ενημερωτικός.
Αντώνης_Μεμβράνες wrote: Σε πάρα πολλές περιπτώσεις στα forum κυκλοφορούν λανθασμένες απόψεις και φήμες, γύρω από το θέμα της μεμβράνης, με αποτέλεσμα να υπάρχει σε πολύ μεγάλο βαθμό παραπληροφόρηση, όχι εσκεμμένη αλλά καθαρά από άγνοια.
Πολλοί ενδιαφερόμενοι διαβάζουν θέματα που έρχονται στην επιφάνεια από διάφορες αναζητήσεις που κάνουν στο net, και πραγματικά μπερδεύονται. Απευθύνονται λοιπόν σε εμάς, μέσα από την ιστοσελίδα μας, κοινοποιώντας μας αυτές τις δημοσιεύσεις και ζητάνε διευκρινήσεις.
Μπορούν να συνεχίσουν να απευθύνονται σε εσάς μέσω της ιστοσελίδας σας.
Μέσω της δικής μας ιστοσελίδας, απευθύνονται σε μας και στους φίλους μας.
Για να επικοινωνήσετε με τους εν δυνάμει πελάτες σας μέσω της δικής μας ιστοσελίδας
γίνεται μόνο κατόπιν έγκρισής μας.
Αντώνης_Μεμβράνες wrote: Στο πλαίσιο λοιπόν αυτής της πραγματικότητας, η εταιρεία στην οποία εργάζομαι, μου έδωσε την έγκριση να κάνω μία έρευνα και όπου βρίσκω θέματα που αφορούν τον χώρο της μεμβράνης αυτοκινήτου, να διασαφηνίζω τυχόν απορίες ή ανακρίβειες, τηρώντας πάντα τους κανόνες των club.
Η αλήθεια είναι πως αυτή σας την προσπάθεια την θυμάμαι πολύ καιρό τώρα.
Δυστυχώς δεν έχω διαθέσιμες τις περσυνές δημοσιεύσεις να σου το θυμήσω.
Τες πα, ο κανόνας είναι πως αν θες να διαφημιστείς επικοινωνείς με τον friar και βλέπουμε.
Τα υπόλοιπα είναι γκρίζα διαφήμιση και επιτρέπεται μόνο όταν το κάνουμε εμείς και μεταξύ μας
και όχι "τρίτοι" με μία δημοσίευση στο ενεργητικό τους. ;)

Επιπλέον Αντώνη μου, η μεμβράνη δεν είναι τεχνικό θέμα ούτε και μας απασχόλησε ποτέ ιδιαίτερα.
Αν χρειαστούμε κάτι, θα σας ειδοποιήσουμε.
Αντώνης_Μεμβράνες wrote: Όσο αφορά το θέμα της διαφήμισης, η εταιρεία μας, από όσο γνωρίζω, δεν κάνει διαφημίσεις στις σελίδες των clubs, ανταποκρίνεται όμως άμεσα και θετικά σε αιτήματα τους για συνεργασία, προσφέροντας ειδικές τιμές και προνόμια.

Αυτό ακριβώς κάνεις τώρα φιλαράκι μου.
Διαφήμιση και μάλιστα με δόλο αφού υποτίθεται ότι ο σκοπός σου είναι ενημερωτικός αλλά:

- μας τόνισες την εταιρία που δουλεύεις
- το όνομά σου είναι η εταιρία σου και όχι "Αντώνης"
- το έχετε ξανακάνει πριν απο αρκετό καιρό και σας ξαναέκραξαν
- ελπίζετε να κάνετε την διαφήμισή σας τσάμπα και να βγείτε και από πάνω πως το κάνετε για μας
- Η εγγραφή σου στο forum εξυπηρετεί ένα και μόνο σκοπό και αυτός είναι η προβολή της ******,
μέσω της "ενημέρωσης".

Όσο για την θετική απόκριση της ******* στα αιτήματα για συνεργασία από τα club, ε, όσο νά 'ναι είναι
το λιγότερο που μπορεί να κάνει για αυτή την γκρίζα και under the table διαφήμιση που κάνει.

Λοιπόν, όπως σου είχαν πει και οι υπόλοιποι συνάδελφοι την προηγούμενη φορά
όταν θα ξαναθελήσετε να δείξετε αλτρουϊστές και να μας ενημερώσετε,
μπορείτε να το κάνετε χωρίς "διακριτικά" και επωνυμίες.
Αλλιώς είναι φυσικό να υπάρχουν τέτοιες παρεξηγήσεις.


Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.
Το παρόν θα διαγραφεί την επόμενη εβδομάδα.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Αντώνης_Μεμβράνες
Posts: 3
Joined: Fri Apr 30, 2010 10:08
Contact:

Re: ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ ΤΖΑΜΙΩΝ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Post by Αντώνης_Μεμβράνες »

Φίλε μου δεν ξέρω γιατί το έχεις πάρει τόσο στραβά το θέμα?? Απλά έβαλα το LINK για να φαίνετε που δουλεύω και να με εμπιστεύονται τα μέλη στις συμβουλές και να απευθύνονται σε εμένα για τις απορίες τους. Το όνομα της ******* αντί για ένα απλό Αντώνης το έβαλα για να ξέρουν σε ποιον απευθύνονται, σε έναν οποιονδήποτε Αντώνη που λέει την γνώμη του η στον Αντώνη που δουλεύει στην ******* που ξέρει ποιο είναι το σωστό και θα τους βοηθήσει?? Πέρση δεν ξέρω τη είχε γίνει και αν κάποιον θέλησε να κάνει διαφήμιση μάλλον του καταστήματος του μέσω του forum σας αλλά η ******* δεν είχε κάνει κάποια τέτοια κίνηση. Αυτό που γίνετε φέτος υπάρχει σε όλα τα clubs και τα forum των αυτοκινήτων και απευθύνετε στα μέλη που θέλουν να λύσουν κάποιες απορίες τους και να ζητήσουν συμβουλές για τις μεμβράνες γενικά και όχι για τα προϊόντα τις ******* . Πάντως ευχαριστώ για την επισήμανση και ζητώ συγγνώμη αν έδωσα λανθασμένη εντύπωση. Στο μέλλον θα είμαι πιο προσεκτικός έτσι ώστε να μην δημιουργηθεί ανάλογο πρόβλημα.
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ ΤΖΑΜΙΩΝ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Post by Nicolas »

Αντώνης_Μεμβράνες wrote:Φίλε μου δεν ξέρω γιατί το έχεις πάρει τόσο στραβά το θέμα??
Επειδή Αντώνη μου είναι common practice και το κάνουν πολλές εταιρίες.
Και με κουράζουν. Δεν φταίς εσύ.

Anyway,
σε ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση
και πέραν αυτού του θέματος θα χαρούμε πολύ να σε δούμε στην παρέα μας.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Post Reply

Return to “Τεχνικά Θέματα”