ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ JIMNY

loutrokampines
Posts: 74
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:17

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ JIMNY

Post by loutrokampines »

kexagias_p wrote:παιδες εχω προβλημα , οταν το jimny ειναι κρυο ολα οκ οταν ζεσταθει (σκοτσαρι) σαν να εχει ατροφια, σημερα αλαξα φιλτρο αερα, μπουζι , αλλα τιποτα. Αναρωτιεμαι αν ειναι καποιος αισθητηρας δεν θα πρεπει να αναψει το τσεκ της μηχανης ??, ευχαριστω
Καλημερα.αισθητηρα λ τσεκαρες?
User avatar
kexagias_p
Posts: 61
Joined: Tue Jul 28, 2009 20:45
Location: ORESTIADA
Contact:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ JIMNY

Post by kexagias_p »

loutrokampines wrote:
kexagias_p wrote:παιδες εχω προβλημα , οταν το jimny ειναι κρυο ολα οκ οταν ζεσταθει (σκοτσαρι) σαν να εχει ατροφια, σημερα αλαξα φιλτρο αερα, μπουζι , αλλα τιποτα. Αναρωτιεμαι αν ειναι καποιος αισθητηρας δεν θα πρεπει να αναψει το τσεκ της μηχανης ??, ευχαριστω
Καλημερα.αισθητηρα λ τσεκαρες?
οχι ακομα........ πιστευω αυριο να εχω χρονο να ασχολιθω λιγο, αντε να το κανω γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου....... :evil: :evil: :evil: στο τελος θα ειναι κατι πολυ απλο και θα βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Η ΜΕΝ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΙΣΧΥΣ ΓΗΡΑΣΚΕΙ,
Η ΔΕ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΡΩΜΗ ΑΓΗΡΑΣΤΟΣ ΕΣΤΙΝ.
loutrokampines
Posts: 74
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:17

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ JIMNY

Post by loutrokampines »

kexagias_p wrote:
loutrokampines wrote:
kexagias_p wrote:παιδες εχω προβλημα , οταν το jimny ειναι κρυο ολα οκ οταν ζεσταθει (σκοτσαρι) σαν να εχει ατροφια, σημερα αλαξα φιλτρο αερα, μπουζι , αλλα τιποτα. Αναρωτιεμαι αν ειναι καποιος αισθητηρας δεν θα πρεπει να αναψει το τσεκ της μηχανης ??, ευχαριστω
Καλημερα.αισθητηρα λ τσεκαρες?
οχι ακομα........ πιστευω αυριο να εχω χρονο να ασχολιθω λιγο, αντε να το κανω γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου....... :evil: :evil: :evil: στο τελος θα ειναι κατι πολυ απλο και θα βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Μου εκανε τα ιδια το wrangler.Αλλαξα μπουζοκαλωδια, μπουζι,τσεκαρα τα ηλεκτρικα του,τις γιωσεις, μεχρι και τα καυσαερια εβγαιναν οκ.Στο τελος μπηκε στον εγκεφαλο και εδειξε αισθητηρα λ.Κατι που δεν ειναι λογικο αν τα καυσαερια βγαινουν μεσα στα ορια...
User avatar
kexagias_p
Posts: 61
Joined: Tue Jul 28, 2009 20:45
Location: ORESTIADA
Contact:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ JIMNY

Post by kexagias_p »

τελικα το προβλημα λυθηκε ............ και μας επεσαν τα μαλλια :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
και τι ηταν ουτε που το φανταζομασταν :shock: :shock: :shock: ο ενας απο τους δυο πολαπλασιαστες εχανε ρευμα οταν εμπενε κανονικα στην θεση του, και ενο εξω εστελνε ρευμα κανονικα στο μπουζι και ειμασταν σιγουροι οτι δουλευει , οταν το βαζαμε επανω ειχαμε διαροη με αποτελεσμα το jimny να ρεταρι........... :shock: :shock: :shock: :shock:
ΠΟΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. 160eura :shock: :shock: :shock:
-//- ΠΑΛΙΑ ΑΝΤΑΚΤΙΚΑ 40-70eyra
Και τελικα εβαλα εναν απο Grant Vitara 1600 με 30eyro ;) ;) ;) ;) ;) και δουλευει ρολοι :P :P :P :P :P
Η ΜΕΝ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΙΣΧΥΣ ΓΗΡΑΣΚΕΙ,
Η ΔΕ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΡΩΜΗ ΑΓΗΡΑΣΤΟΣ ΕΣΤΙΝ.
Post Reply

Return to “Τεχνικά Θέματα”