ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by friar »

Επί προσωπικού.
Είμαι εκτός θεσμών και διαδικασιών για να επηρεάσω οτιδήποτε.
Κάνε κλικ πάνω στα παράπονο στο Δήμαρχο και πέστα στην ΟΜΑΕ αν θες να τα ακούσουν
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
mbg
Posts: 188
Joined: Thu Jun 18, 2009 10:37

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by mbg »

Απο οσα θα γραψω τιποτα το προσωπικο και με κανεναν. Κουραστηκα και βαρεθηκα ολα αυτα τα χρονια να κανω κλικ και να παραπονιεμαι για τα αυτονοητα. Πουθενα στον κοσμο και σε κανενα σπορ και αθλημα δεν υπαρχουν στις επιτροπες εν ενεργεια αγωνιζομενοι και επαγγελματιες οργανωτες αγωνων. Επαναλαμβανω τιποτα το προσωπικο με οσους ανηκουν σε αυτη την κατηγορια αλλα το θεωρω τουλαχιστον ανηθικο και προκλητικο. Οπως λεει και λαος η παπας η ζευγας. Ο λογος που μιλαω ειναι οτι αγαπω αυτο το σπορ ειμαι απο τους παλαιοτερους στον χωρο και με στεναχωρει ιδιαιτερα η καταντια του στην Ελλαδα. Εφοσον καποιοι θελουν να συνεχισουν το ιδιο βιολι δικαιωμα τους. Ας μαζευουν σε καθε αγωνα 6 - 7 αυτοκινητα να χαιρονται. Στο τελος τα αγωνηστικα αυτοκινητα θα χρησιμοποιουνται για τα ψωνια της εβδομαδας στο μαρκετ. Ευτυχως για μενα και καποιους αλλους η Βουλγαρια ειναι διπλα μας. Εχουν τροφυ καθε μηνα και με ελαχιστο κοστος.
Χαρηκα που τα ειπαμε και αν σας βολεψει παρτε μου ενα ΑΖΑΧ απο το μαρκετ γιατι εχω να ετοιμασω το αμαξι για αγωνα και δεν προλαβαινω. Τα ξαναλεμε σε λιγα χρονια παλι.
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by Nicolas »

Κώστα και Θωμά, επί της ουσίας συμφωνώ μαζί σας, τόσο εγώ όσο και ο Στάθης.
Γι αυτό το λόγο ( μεταξύ άλλων) και η επιλογή μας είναι να ειμαστε εκτός θεσμών.

Αλλά για να καταλάβω χωρίς επίσης να έχω τίποτε προσωπικό με εσάς... (αυτοί που έχω προσωπικά μαζί τους το ξέρουν από πρώτο χέρι)

Δεν καταλαβαίνω γιατί η ερώτηση "ποιόν και αν ψήφισαν οι λέσχες" στρέφεται προς εμάς.

εμείς δεν ψηφίσαμε (δεν είμαστε ούτε λέσχη ούτε τίποτα),
δεν βάλαμε υποψηφιότητα,
δεν θεωρούμε εαυτούς ειδικούς ούτε και ικανούς να βοηθήσουμε σε αυτό το επίπεδο,
ενώ πάντα είμασταν σκούπες και φαράσια και αυτό μας άρεσε να κάνουμε.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος, ο Χ.Πενταράς, στον οποίο έχω ιδιαίτερη εκτίμηση, ήταν υποψήφιος.
Εμάς ρωτάς γιατί δεν τον ψηφίσατε και για τα κριτήρια επιλογής μελών?

Κώστα, ο "φίλος" σου ο Στάθης, έχει αποτραβηχτεί από ότι τον κράταγε όρθιο τόσα χρόνια, μόνο και μόνο για να μην βρίσκεται πάντα στην μέση του καυγά και γίνεται μονίμως ο μαλάκας.
Και επιφυλάσεσαι κιόλας? Ρε πάμε καλά?

Δεν φτάνει που όταν είμασταν περισσότερο ενεργοί, ο κάθε καραγκιόζης μας κατηγορούσε πως πολεμάμε τον αγώνα του, ή ότι ψάχνουμε κανένα εύκολο φραγκάκι, ή φήμη ή ότι σκατά είχε κρυφό πόθο στην ψυχή του το κάθε βλήμα
τώρα που απέχουμε θα μας κράξουν και οι "φίλοι" μας (που επιφυλάσονται μην άλλαξε ο καιρός μαζί με τους ανθρώπους)?
Πάλι τις ίδιες μαλακίες?

Εμείς συντηρούμε την σκατίλα ή οι αγωνιζόμενοι που στηρίζουν έμπρακτα, οικονομικά ή και με την ψήφο τους, τον κάθε ένα?
Μόνος σου τα λες, τα γίδια και τα γίδια του μυαλού μας ροκανίδια.
Βλέπεις να άλλαξε κανένας καιρός, ή μήπως είδες να άλλαξε κανένας άνθρωπος?
Πάλι ο Στάθης είναι ο μαλάκας?
Οι γαμημένες οι λέσχες-μέλη της ΟΜΑΕ πού σκατά είναι να βάλουν φρένο?
Γιατί σιωπούν?
Γιατί δεν ψήφισαν?
Επιφυλάσεσαι και για αυτές?


Πολύ λυπάμαι που δικαιώνεται η επιλογή του Στάθη να απέχει
γιατί πολύ καιρό τώρα προσπαθώ να τον ψήσω για το αντίθετο.



Όσο για την ερώτηση "με τί θέματα θα ασχολείται η επιτροπή" αυτή θα έπρεπε να είναι ξεκάθαρη προς όλους τους ενδιαφερόμενους από τότε που αποφασίστηκε η δημιουργία της επιτροπής.




Σας προτείνω, όπως και ο Στάθης, αν έχετε ενστάσεις ως προς την διαδικασία, να τα πείτε εκεί που πρέπει.

Χαρά μας να σας φιλοξενούμε εδώ, ωστόσο είμαστε αναρμόδιοι τόσο να απαντήσουμε όσο και να προτείνουμε την οποιαδήποτε λύση.

Άσε που, πλέον έχουμε καταντήσει γραφικοί να βριζόμαστε με οργανωτές και οργανώσεις, οπότε μάλλον είμαστε και το λάθος μέρος αν θες να απευθυνθείς στην ΟΜΑΕ. Δεν μας παρακολουθούν πλέον.

Επιπλέον, πραγματικά θα ήθελα να μάθω, ποιός εξέλεξε αυτούς που εξέλεξε και γιατί οι κοινώς αποδεκτοί απο τον χώρο άνθρωποι που αναφέρατε δεν πήραν τις απαραίτητες ψήφους.

Θα συμφωνήσω με τον ΒαλαντηςΧ4, πως ορισμός της παράνοιας είναι
«Να κάνεις συνεχώς την ίδια ενέργεια περιμένοντας διαφορετικό αποτέλεσμα»

Εγώ ούτε ψήφιζα, ούτε ψήφισα και μάλλον ούτε και θα ψηφίσω στο μέλλον.
Δεν έκανα τίποτα διαφορετικό από ότι έκανα, δεν βλέπω καμία αλλαγή τόσο στον χώρο όσο και στην νοοτροπία των αγωνιζομένων, οπότε δεν περιμένω και κάποιο διαφορετικό αποτέλεσμα.
Εσείς τί διαφορετικό κάνατε αυτή την φορά και έχετε ενστάσεις εκ των υστέρων?




Εμείς μάγκες τα κουβαδάκια μας τα έχουμε ήδη πάρει.
Η συμμετοχή μας, σαν forum και σαν ομάδα, έχει περιοριστεί στο minimum.
Όποιος θέλει να παίξει μαζί μας ή μας φωνάξει να παίξουμε μαζί του
γιατί ξέρει ποιοί είμαστε και δεν περιμένει τον καιρό να δει αν βρώμισε ο αέρας,
πολύ ευχαρίστως.
Αλλιώς, δεν θέλουμε να έχουμε και πολλά πολλά ούτε ψάχνουμε να αποδείξουμε τίποτε και σε κανέναν.
Κακό μας έκαναν, καλό κανένα πέραν του ότι γνωρίσαμε μερικούς αξιολογότατους κάγκουρες σαν και του λόγου μας.



Στάθη, κακώς απαντάς (έστω και ειρωνικά) σε ερωτήσεις που δεν σε αφορούν.
Πάλι στην μέση πας να βρεθείς.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Ειναι τυχαιο που στις συναντησεις μαζευοντε 50 με 100αυτοκινητα ,στα φιλικα 30 με 50 ανωνιστικα κ στους αγωνες 10;;; Αυτο γιατι δεν προβληζει κανεναν;;;;;
User avatar
thomas
Posts: 78
Joined: Thu Jul 30, 2009 23:10
Location: ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ ΗΕLLAS

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by thomas »

Εχω εννοησει την προτροπη για τον Δημαρχο και αυτο θα ακολουθησω. Thanks Σταθη εχεις τον απολυτο σεβασμο μου απο τοτε !!! απο τα παλια.
Νικολα δεν απευθυνομαι ουτε σε σενα ουτε στον Σταθη για να μην παρεξηγουμαστε. Εισαστε Διαχειριστες και ετσι σας βλεπω.

Βγαζω ΟΡΓΗ στα ιδια και τα ιδια. Στους ιδιους που αποδειξανε την ανεπαρκεια τους τα τελευταια χρονια αλλα που επειμενουν
να συνεχιζουν να το παιζουν Μονοφθαλμοι μεσα στους Τυφλους.

ΟΧΙ κυριοι φυγεται με αξιοπρεπεια και με το κεφαλι ψηλα. Διοτι σε λιγο οπου θα εμφανιζεστε θα σας γιουχαρουν σαν τους Βουλευτες. Οι Τυφλοι τελειωσανε. Δεν ειναι τυχαιο που καμμια Λεσχη 4χ4 δεν ενδιαφερεται να γραφτει στην ΟΜΑΕ.
Αποδειχτηκε οτι οι μεχρι χτες Επιτροπη ουτε Οραμα ουτε Στοχο ειχε για τον χωρο μας, γιαυτο και δεν συγκινησε κανεναν μας ουτε και αντικειμενικοτητα γιαυτο και μας εφερε ΑΝΤΙΘΕΤΟΥΣ.

Αφηστε τους Νεους Ηλικιακα αλλα και τους Νεους στην Επιτροπη να Αναλαβουν.

Εμεις μετα την ανοδο στα Διοικητικα της ΟΜΑΕ καποιον νεων ανθρωπων ( που εχω προαναφερει ποιο πανω) αποφασισαμε να εγγραφουμε ( στην ΟΜΑΕ.) Αξιζει τον κοπο ομως ???

Ετσι υπαρχουν Δυο Επιλογες . ΠΡΟΤΡΟΠΗ προς ΛΕΣΧΕΣ 4Χ4.
Η ΓΡΑΦΟΜΑΣΤΕ επιτελους μαζικα στην ΟΜΑΕ με στοχο -.
με δυναμισμο να αλλαξουμε να προτεινουμε και δημιουργησουμε μεσα στον χωρο του 4χ4 και φυσικα να ψηφισουμε τους ανθρωπους που θα μας εκπροσωπουνε. Η να δημιουργησουμε εναν ξεκαθαρο φορεα του χωρου του 4χ4 .

Φυσικα υπαρχει και η αλλη επιλογη Το να κανουμε την Παπια. Δηλαδη τιποτα.Και οταν μας πετανε κανενα ψιχουλο οι μονοφθαλμοι να τρεχουμε να το πιασουμε επιβραβευοντες τους Μονοφθαλμους Θεους.Φυσικα αυτο και θελουν.

Ευχαριστω για την Προσοχη σας

Πυροβοληστε με δεν πειραζει
Ολα ειναι μια Εγκεφαλικη Καραμελα
http://action4x4club.gr
aapo
Posts: 259
Joined: Tue Jun 23, 2009 16:05

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by aapo »

Θωμά οι επιτροπές αξιολογούν απόψεις ιδέες και μπορουν να αποδώσουν οταν οι έμπλεκόμενοι Λέσχες & Αγωνιζόμενοι στέκονται δίπλα στίς εκάστοτε επιτροπές όποιοι και αν τις απαρτίζουν.
Η κυβέρνηση άλλαξε δωστε πίστωση χρόνου πρίν τους εκτελέσετε.
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by Nicolas »

Αλέκο μου,

άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα αλλιώς.
Δεν αναφέρομαι ντε και καλά στην επιτροπή 4x4 αλλά σε όλη την ομαε αφού το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι.
Ανασχηματισμό κάνουν στην ομαε όχι εκλογές.

Σαφώς και υπάρχουν και άνθρωποι με εμπειρία που είναι πραγματικά εργαλεία, όμως η ιδέα της σφηκοφωλιάς δεν έχει εξαφανιστεί από το μυαλό του "λαού".


Θωμά, οι ερωτήσεις μου απευθύνονταν κατά βάση στον Κώστα επειδή λέει επιφυλάσεται για τον Στάθη και με πείραξε.
Κατά τα άλλα συμφωνώ και με τους δύο.
Το λογικό θα ήταν η πρότασή σου να είναι το αυτονόητο.
Απορίας άξιο όμως το οτι δεν το έχουμε ήδη κάνει.
Αναρωτιέμαι αν ο "δήμαρχος" για τα παράπονα είναι η ομαε ή οι λέσχες.

Οι άνθρωποι που βγήκαν είναι αιρετοί.
Μέχρι να συμμετάσχουν όλες οι λέσχες, αυτοί είναι οι άνθρωποι κοινής αποδοχής που οι ψηφοφόροι θεώρησαν πως μπορούν να προσφέρουν στον χώρο.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
mbg
Posts: 188
Joined: Thu Jun 18, 2009 10:37

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by mbg »

Σαφώς και δεν απευθύνομαι σε Στάθη και Νικόλα. Ξέρουν ποιοι πρέπει να απαντήσουν Στον Αλέκο έχω να πω ότι όταν δεν πάει καλά το μπουρδελο το πρώτο που αλλάζεις είναι οι πουτανες
GENERAL LEE

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by GENERAL LEE »

Εγω πάλι βλέπω οτι κατι παει να αλλάξει ... Με το σωστό η όχι τροπο βλέπω οτι υπάρχουν νέα πρόσωπα και ένας εξ αυτών απο την βόρεια Ελλάδα ...
Τωρα 8 άτομα επιτροπή 4Χ4 ??? :D
Το πως σκέφτομαι και τι θελω το εχω εκφράσει γραπτά στη "βέσπα "
Νομίζω πως το μόνο που μπορούμε να κάνουμε τωρα ειναι να περιμένουμε ...
Αυτά ....
Καλές διακοπές σε όλους :D
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΟΜΑΕ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Post by friar »

GENERAL LEE wrote:Εγω πάλι βλέπω οτι κατι παει να αλλάξει ... Με το σωστό η όχι τροπο βλέπω οτι υπάρχουν νέα πρόσωπα και ένας εξ αυτών απο την βόρεια Ελλάδα ...
Τωρα 8 άτομα επιτροπή 4Χ4 ??? :D
Tο πως σκέφτομαι και τι θελω το εχω εκφράσει γραπτά στη "βέσπα "
Νομίζω πως το μόνο που μπορούμε να κάνουμε τωρα ειναι να περιμένουμε ...
Αυτά ....
Καλές διακοπές σε όλους :D
Πέστα στην "βέσπα" και τι έγινε????
Άκου και τον Αλέκο, κάτι ξέρει....

aapo wrote:Θωμά οι επιτροπές αξιολογούν απόψεις ιδέες και μπορουν να αποδώσουν οταν οι έμπλεκόμενοι Λέσχες & Αγωνιζόμενοι στέκονται δίπλα στίς εκάστοτε επιτροπές όποιοι και αν τις απαρτίζουν.
Η κυβέρνηση άλλαξε δωστε πίστωση χρόνου πρίν τους εκτελέσετε.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις των Λεσχών”