...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

JOSE
Posts: 118
Joined: Tue Jan 18, 2011 19:59

...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by JOSE »

Πάει ένας μήνας σχεδόν απο κείνη την μαύρη μέρα του Ιούνη που μας χτύπησε σαν κεραυνός το μαντάτο οτι"χάθηκε"λέει ο Δήμος!Οι περισσότεροι απο εμάς είχαμε θαμμένο στην άκρη του μυαλού μας οτι σιγά μην παραδόθηκε ο "σκύλος ο μαύρος"...αυτός ειναι ικανός να ζει σε κάνα ξερονήσι μοναχός τρώγοντας βράχια πίνωντας αρμύρα και πιάνοντας πουλιά στον αέρα με τα γυμνά του τα χέρια(σιγά το πράμα πρώτη φορά θα ήτανε!)και θα σκάσει μύτη ξαφνικά κολυμπώντας με γρήγορες απλωτές απ την μέση του πελάγου με κείνο το περήφανο χαμόγελο δουλεύοντας μας γιατί"ανησύχησαμε"! Η θάλασσα ποιά θάλασσα μωρέ;Θα την ρουφήξω την ρουφιάνα με δυο γουλιές να δω τι κρύβει στον πάτο της!Το βουνό ποιο βουνό ρε, πάτε καλά;Θα το σκουντήξω με τα μπρατσα μου να μεριάσει να διαβώ ισα πέρα!Το χαντάκι ποιό χαντάκι ρε;να το μπαζώσω με τα στήθια μου να πατήσει πάνω μου τ αμάξι( τι είναι του Κανιμά η μπουλντόζα πούπουλο στα χέρια μου!)να περάσει με την μια!Δεν έχουμε και πολύ χρόνο άλλωστε τα χρονόμετρα κυλάνε!Δεν ήταν τρελλή απόφαση 'οπως θεωρούσαμε στην αρχή να βουτήξει μες τον κακό χαμό να πιάσει το σκάφος!ηταν η φωνή της λεβέντικης καρδιάς του που ούρλιαξε μες το μυαλό του:ΒΟΥΤΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑ ΤΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΞΑΝΑΕΡΧΕΤΑΙ Η ΓΑΜΗΜΕΝΗ Η ΚΡΕΑΤΟΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕΙ!Εκατό φορές να ήξερε τι επρόκειτο να του συμβεί στα επόμενα δευτερόλεπτα εκατόν μία φορες θα ξαναβουτούσε !Ήταν θεμα τιμής να βγάλει το τραυματισμένο παληκάρι απ την κυκλική πορεία του σατανά με την φονική προπέλα,αν δεν το έκανε δεν θα ηταν ο ΔΗΜΟΣ ΡΑΧΜΑΝΙΔΗΣ θα ηταν πιθανώς κάποιος απο μας που θα βάζαμε την λογική πρώτα κι ύστερα το καθήκον (άλλωστε η ζυγαριά για να ισορροπήσει το ζυγι της ήθελε καμμιά πενηνταριά απο μας αν καθόταν μοναχός του ο ΜΑΓΚΑΣ απ την άλλη!)Δεν ήθελε δακρύβρεχτες τελετές και βαριές μαρμαρόπλακες να του πλακώνουν την λεύτερη ψυχή του (το χε δηλώσει άλλωστε ο ΜΑΓΚΑΣ σε ανύποπτο χρόνο στους δικούς του ανθρώπους σα να του λέγε μια φωνή προετοίμασε τους!... οι ΜΑΓΚΕΣ φεύγουν οταν και όπως γουστάρουν έτσι ξαφνικά!)ήθελε η ψυχή του να πετάει πάνω απ το θρακικό πέλαγος λεύτερη οπως έμαθε τόσα χρόνια απο μικρό παιδι!Δεν ήθελε ν ακούει για παραδείσους και τέτοιες αηδίες άλλωστε στην ζωη τίποτα δεν σου χαρίζεται πρέπει να παλεύεις για τα παντα.Τέτοιος ηταν απο μικρό παιδί ΑΓΩΝΙΣΤΗΣ με τα ολα του!Οπως επίσης είμαι σίγουρος οτι ο Θεός θα εχει κι εναν παράδεισο ειδικά για τον ΔΗΜΟ γιατι ειχε το θάρρος να τον αρνεΊται τον παράδεισό ΤΟΥΣ πεισματικά!Αλλωστε και στον παράδεισο που θα είναι τώρα θα τους τον κάνει ΚΟΛΑΣΗ με τα μπυρόνια προσκλητήριο στην σειρά και το αγέρωχο ειρωνικό του βλέμμα!ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΤΑΜΕ :ΓΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΛΕΒΕΝΤΗ ΔΗΜΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ Ο ΝΤΟΥΝΙΑΣ ΘΑ ΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΤΕ ΣΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΛΙΑΚΑΔΑ..
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: ...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by friar »

Το κοιτάω μια ώρα τώρα.
δεν ξέρω τι να πω, δεν ξέρω τι να κάνω.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
thomas
Posts: 78
Joined: Thu Jul 30, 2009 23:10
Location: ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ ΗΕLLAS

Re: ...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by thomas »

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ.

Θα τον θυμομαστε ολοι οσοι τον γνωρισαμε.

Κουραγιο και Δυναμη στους δικους του
Ολα ειναι μια Εγκεφαλικη Καραμελα
http://action4x4club.gr
JEEP
Posts: 25
Joined: Tue Jan 19, 2010 08:21

Re: ...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by JEEP »

Έφυγες όπως έζησες φίλε Δήμο ΠΑΛΛΗΚΑΡΗΣΙΑ!!!!!!!!!!!!
Αν και οι λέξη είναι πολύ μικρή για τον Άνθρωπο που όλοι ξέρουμε
THEOLOGIS GIORGOS
kwstas1234
Posts: 136
Joined: Sat Feb 25, 2012 22:09

Re: ...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by kwstas1234 »

φιλε δημο καλο σου ταξιδι
User avatar
Mike Miskis
Posts: 64
Joined: Fri Sep 16, 2011 10:09

Re: ...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by Mike Miskis »

Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια.
Καλό δρόμο...
INDIANOS
Posts: 322
Joined: Thu Jun 18, 2009 14:54
Location: ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣKOMOTHNH

Re: ...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by INDIANOS »

Χθες σου ειπαμε το τελευταιο αντιο ολοι εμεις που ακομη δεν μπορουμε να πιστεψουμε πως εσυ ησουν αυτος που εφυγες απο αυτον τον κοσμο τοσο ευκολα.

Ποιος? Ο Δημος........το αγριμι που ολοι ξεραμε.Δεν φοβηθηκες μεχρι το τελος.....



Καλο παραδεισο Δημο....
ΜΑΡΙΟΣ ΛΑΣΚΟΣ
ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: ...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by κυριακος αθανασιου »

αν και δεν τον ηξερα....καλο ταξιδι να εχεις φιλε...και δυναμη και κουραγιο στην οικογενεια του και στους φιλους του που δεν θα μπορεσουν να γεμισουν ποτε το κενο!!!
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
User avatar
kexagias_p
Posts: 61
Joined: Tue Jul 28, 2009 20:45
Location: ORESTIADA
Contact:

Re: ...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by kexagias_p »

καλο παραδεισο .......................
Η ΜΕΝ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΙΣΧΥΣ ΓΗΡΑΣΚΕΙ,
Η ΔΕ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΡΩΜΗ ΑΓΗΡΑΣΤΟΣ ΕΣΤΙΝ.
User avatar
romel
Posts: 16
Joined: Sun Jul 08, 2012 11:53
Location: ν.α. αττικη

Re: ...ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ

Post by romel »

αιωνία σου η μνήμη!!!!!!!!
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις των Λεσχών”