7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

Post by friar »

Σας παρεκάλεσα όλους έναν έναν να το αφήσετε.
Αφού δεν φαίνεται να σας το είπα καλά,
αλλάζει το τροπάρι, παρακαλώ ξεσαλώστε
Τον παιδονόμο δεν ξέρω να τον κάνω.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Φωκίων

Re: 7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

Post by Φωκίων »

Αρη, το σχολιο μου ηταν για αυτο που ειπε ο Σπυρος περι ανθρωπων που δεν πληρωθηκαν ουτε τις βενζινες
Δεν ειναι προβλημα μου απο που βγηκαν οι βενζινες ουτε τα σαντουιτς και οι καφεδες..
αυτό και μονο και τιποτα αλλο
Caravan
Posts: 97
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:38

Re: 7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

Post by Caravan »

GENERAL LEE wrote: Παω τον παπαγάλο βόλτα και θα γυρίσω συντομα !!!!
Μαϊντανό τρώει;
Ηρακλής
pc4x4n
Posts: 573
Joined: Thu Jun 18, 2009 00:26

Re: 7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

Post by pc4x4n »

Έχει πλάκα , δεν ξέρω πως τα καταφέρνουμε και ασχολούμαστε κάθε φορά με άσχετα θέματα και ξεφεύγουμε από αυτό που πρέπει …..

Τόσα που παθαμε δεν μάθαμε… ?

Τα μηδενίζουμε όλα κάθε φορά χάρη στην λόξα κάποιου , που η δεν καταλαβαίνει η θέλει να στραβωθούμε όλοι και σαν μονόφθαλμος που είναι να γίνει ο Μεγας Βασιλιάς των τυφλών .

ΑΣΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ….
Να βρεις κανένα που δεν σε έχει μάθει γιατί εδώ είμαστε όλοι μουτσιοπαιχτες …..που ασχολούμαστε μαζί σου….

Αποσύρομε από αυτήν την παράγραφο , δεν ξανά γράφω άσχετα σχόλια , θα μετέχω μόνο σε συζήτηση - σχόλια σχετικά με την Ο.Μ.Α.Ε.
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: 7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

Post by Nicolas »

Φωκίων wrote: ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΩ ( σε κανενα αγωνα δεν παω "να βγαλω λεφτα" απο αμοιβη - ας οψετε ο....... ξερει ποιος)

Ας πιαστώ και γω από εδώ να πω την λαλακία μου...

ΛΑΘΟΣ ΜΑΣ ΦΙΛΕ.

Οι υπηρεσίες πρέπει να πληρώνονται. Σε τελική ανάλυση, δουλεύεις εσύ για να τσεπώνει άλλος.
Όταν ξεκίνησε ο "ξέρει ποιός" οι αγώνες ήταν "ερασιτεχνικοί" και η βοήθεια από όλους απαραίτητη.
Τώρα πλέον, εγώ προσωπικά έχω αρχίσει και αισθάνομαι και υποχρέωση, κάτι που επηρεάζει και την κρίση μου όσον αφορά την δουλειά μου.
Εντωμεταξύ είδαμε και τους υπεύθυνους να την κοπανάνε σαν χεσμένες γκόμενες και να τραβιέται ο κάθε μικρομ@λ@κας σαν του λόγου μας στα αυτόφωρα ενώ οι βασιλοπούλες παραιτούνταν από το υπό κατάρρευση μαγαζί για λόγους ηθικής αλλά στην ουσία εγκατέλειπαν το καράβι σαν ποντίκια, για να να πάνε στο καινούριο μαγαζί... Και εσύ ακόμα εθελοντής αυτοφωράκιας.
Οι αυτοφωράκηδες στα σκυλάδικα πληρώνονται καλά.
Φυσικά και δεν αναφέρομαι σε όλα τα στελέχη που επανδρώνουν την ΟΜΑΕ...

Στο τέλος δε, σε λένε και πολωμένο μ@λ@κα, ενώ αυτόματα θεωρείται πως επέλεξες και στρατόπεδο.

Κανείς άλλος δεν το κάνει τσάμπα, πόσο μάλλον να βάζει και από την τσέπη του, χωρίς να έχει το παραμικρό όφελος είτε χρηματικό είτε ηθικό είτε επαγγελματικό είτε...
Δεν λέω να αρχίσεις να ψάχνεις για καρέκλα αλλά πλέον νομίζω πως είναι μαλακία να το παίζεις εθελοντής, εκτός αν έχεις άλλου είδους οφέλη.

Ας φανεί επιτέλους το πραγματικό κόστος ενός αγώνα, επίσημα και νόμιμα,
με τα απαραίτητα χαρτιά, αποδείξεις και παραστατικά για να μην υπάρχουν σκιές πουθενά.


Για μένα, δεν έχει πλέον χαβαλέ κατά συνέπεια αυτού του είδους οι συναλλαγές μου θα πρέπει να περιλαμβάνουν αρχικά τα έξοδά μου αλλά ΚΑΙ την αμοιβή μου. Επαγγελματικού επιπέδου σχέσεις, επαγγελματικού επιπέδου υπηρεσίες και αν υπάρχουν διαφωνίες είτε λύνονται είτε λύνεται η συνεργασία. Απλά.
Αλλιώς πάω με τους κάγκουρες και τα σπάμε μόνοι μας χωρίς κανόνες και περιορισμούς και ούτε με νοιάζει η ΕΛΠΑ η ΕΘΕΑ η ΕΟΜΑΕ και όλα τα υπόλοιπα δυσνόητα αρκτικόλεξα που σκέφτηκαν για να μας αποδείξουν πως αλλάζουν τα πράγματα.


Είμαι και εκτός θέματος, όσο εκτός θέματος μπορείς να είσαι βέβαια σε μία τέτοια ενότητα...
Μου κάνει όμως μεγάλη εντύπωση που εξακολουθούμε να τα περνάμε όλα ντούκου.



Και σας παρακαλώ, μία χάρη. Δεν θα ήθελα τα γραφόμενά μου να θεωρηθούν ως δήλωση στρατοπαίδου ούτε και να χρησιμοποιηθούν κατ αυτόν τον τρόπο.
Ότι βλέπω λέω αν και μερικές φορές δεν τα λέω όλα, αλλά θα έρθει και η ώρα τους...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: 7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

Post by Nicolas »

Nicolas wrote:... οι συναλλαγές μου θα πρέπει να περιλαμβάνουν αρχικά τα έξοδά μου αλλά ΚΑΙ την αμοιβή μου. Επαγγελματικού επιπέδου σχέσεις, επαγγελματικού επιπέδου υπηρεσίες και αν υπάρχουν διαφωνίες είτε λύνονται είτε λύνεται η συνεργασία. Απλά.
Και για να εξήγουμαι καλύτερα, όποιος δεν θέλει να πάρει χρήματα, καλώς δεν θέλει, αλλά για να είμαστε όλοι καλά θα πρέπει να του κόβεται απόδειξη έστω για €1.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

Post by friar »

βρε καλά τα λές, αλλά στη ζωή δεν είναι μόνο το κασέρι......
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: 7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

Post by Nicolas »

friar wrote:βρε καλά τα λές, αλλά στη ζωή δεν είναι μόνο το κασέρι......
Σαφώς. Γι αυτό λέμε οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.
Αν όλοι σκεφτόμασταν με τον ίδιο τρόπο, δεν θα το συζητούσαμε...
Δεν είναι θέμα κασεριού αλλά διαδικασίας και διαφάνειας.
Όλα εγγράφως, νόμιμα και επίσημα.
Ο καθένας την δουλειά του και τις ευθύνες του.

Γι αυτό λέω...
Nicolas wrote:Και για να εξήγουμαι καλύτερα, όποιος δεν θέλει να πάρει χρήματα, καλώς δεν θέλει, αλλά για να είμαστε όλοι καλά θα πρέπει να του κόβεται απόδειξη έστω για €1.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Φωκίων

Re: 7/6/10 ΕΚΛΟΓΕΣ Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος

Post by Φωκίων »

Νικολα προσυπογραφω οτι εγραψες να μην τα ξαναλεω...
με μια παρατηρηση - "σεντονι" προειδοποιω..

"Ευαγγελιζεσαι" τον επαγγελματισμό. οκ δεκτό.
αυτο ομως σημαινει ΠΑΝΤΟΥ
και ΠΑΝΤΟΥ εννοω ΠΑΝΤΟΥ
αλλιως πιασ' τ' αυγο και κουρευτο.

εκανες κι ενα μικρό φαουλ.. ως δοκιμοι δεν δικαιουμαστε αποζημιωση κανενος ειδους ( ασχετα αν ΚΑΙ αυτο το πως το γιατι και το ποτε, πρεπει να επανεξεταστει )

ισως λεω ισως μιας και με τα μεχρι σημερα χαϊρι δεν ειδαμε, οποτε ειτε ΕΟΤΑ ειτε την ΟΜΑΕ ( που αμφιβαλλω απο την αλλη αν "τους ενδιαφερουμε" αυτους) να δουμε μια προκοπή.

Αν και η προσωπική μου αποψη ειναι οτι οι λεσχες ειναι πολυ δυσκολο να το παρουν πανω τους ( δες πχ Εκαλη που απο επιλογη της δεν εχει ουτε φιλικό ) αν δεν εμπλεκεται επαγγελματιας με ή χωρις εισαγωγικά οργανωτης τελικά

Δες πχ το trailride του doc του μονου "καθαροαιμου" ( με την ενοια οτι ζει μονο απο αυτο) που ειναι το μονο που "περπαταει" τελικά ( λογω των μηχανων??? οκ μαγκια του που βρηκε τον τροπο) το Balkan του Μελετη που μαζευει κοσμο απο ολα τα βαλκανια, ενω το σουπερ ντουπερ wow πρωταθλημα..... χμ... ναι παμε παρακατω.

η αποψη μου ηταν και ειναι οτι ΟΛΟΙ οι καθ εξην οργανωτες εχουν να προσφερουν ο καθης στο ειδος του, τα εχω ξαναπει οποιος δεν θεωρει αυτα που λεω "μαιντανιες" τα εχει διαβασει, και να τα βρουν ή εστω κυρηξουν "ανακωχη" γι αυτο που ολοι τους λενε οτι αγαπανε.
Γιατι δεν ξερω αν το εχουν καταλαβει οτι μ' αυτα και με εκεινα ΟΙ ΙΔΙΟΙ διωχνουν τους αγωνιζόμενους κι οχι η οικονομικη κριση κατα κυριο λογο ( αυτο εννοουσα φιλε Λιακο... οι αγωνιζομενοι κανουν το τετοιο τους παξιμαδι κι εξελισονται )

Θελουν να "βγαλουν τα ματια τους"????
Θελουν να δουν ποιος την εχει "μεγαλητερη"........την τρελλα???
Θελουν να μονομαχησουν "κι οποιος ζησει"?????

οκ ας μαζευτουν στη Σπηλια του Νταβελη ( να εχει και το καταλληλο σκηνικό :D :D ) κι ας τα βρουν ή ας μην τα βρουν
Στα παλαιωτερα των υποδηματων μου που ελεγε κι ο Καββαθας.
Αλλα ας σταματησουν να κανουν κακο.

Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι μεμπτό υπαρχει για ολους, αλλο μικρό αλλο μεγαλο. ειτε αληθες ειτε ψευδες. Ωραια. Ας τα συζητησουν 5 μερες να δυαλυθουν και τα ψεματα αλλα και οι φημες που εχουν υοθετησει απο τα "μου ειπε που του ειπε που του ειπαν"

ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ "ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ"
και απο τον τροπο που συνδιαλεγονται το μονο που κατ' εμε καταφερνουν ειναι να φερνουν στα χειλη μας " που παω να μπλεξω με δαυτους (= επενδυσω τον ιδρωτα μου) ΡΕΕΕΕΕΕ"

Στα 42 μου χρονια το μονο που εχω καταφερει να καταλαβω ειναι οτι δεν υπαρχει μονο ασπρο και μαυρο, και οτι καθε νομισμα εχει 2 οψεις. κι αν δεν τις ακουσεις καλο ειναι να μην σχηματιζεις τελικη αποψη ουτε για καλο ουτε για κακο.

Λυπαμαι που τοσες σελιδες, το επιπεδο της συζητησης πηγε στο διαολο.
Προσφερε αραγε αυτο στο καλο του χωρου???
Βρισιες???? Απειλες????? εξυπνακισμοι???? εκβιασμοι????
Ντροπη
εδω επλπιζω η με οποιο ονομα ομοσπονδια καταφερει ή να κουλαντρησει ή να αποβαλει ολους οσους κανουν κακο στο χωρο
Θα μου πεις και ποιος θα κρινει.
Κανεις.
το παρελθον Χ διαγραφεται
αυτο το παρελθόν μας εφερε σ αυτα τα σκατα, θα το ανακατεβουμε για πολυ ακομα ( το δοκιμασαμε - να το αποτελεσμα καταφεραμε να αυξησουμε την ποσοτητα τιποτα αλλο
Και στην τελικη "πιτσιλανε" και τους - προς το παρον - καθαρους και τους διωχνουν κι αυτους με την μποχα.

οπως λενε και σε καποιες αλλες περιπτωσεις "οποιος ειναι να μιλησει να μιλησει τωρα αλλιως να κρατησει την σιωπη του για παντα" ε αφου δεν μιλησαν οταν επρεπε, τελος.
ο καθης θα κρινεται πλεον απο τις πραξεις του απο εδω και περα . Φυσικά και δεν παραπεταμε κανεναν - ολοι χρειαζονται
η εμπειρεια δεν "πετιεται" αντιθετα χρειαζεται.
αλλα το ΠΛΑΙΣΙΟ ( που το θυμηθηκα παλι...) θα ειναι τετοιο που δεν θα αφεινει περιθορια σε κανεναν για 'ατασθαλιες οποιουδηποτε ειδους" ΒΑΣΙΖΟΜΕΝΟ στο ΤΙ εγινε στο παρελθόν και οχι παλι στο ΠΟΙΟΣ.

Ξερω ξερω οι περισσότεροι θα πουν "παλι πεταχτηκε ο Μαιντανός και γραφει μαλακιες" ( μαλακιες ναι "εξυπναδες" οχι.. )
ε ωραια τοτε
συνεχιστε ολοι το ιδιο βιολί και μετα να απορειτε γιατι πηγαινει ο κοσμος στους Καγκουρες και σας ( εσας και τους αγωνες σας) εχει γραψει κανονικότατα...
Αν μη τι αλλο την παλευω να ξεκολησουμε απο τα σκατα που εχουμε κολλησει... γιατι λασπη δεν ειναι....
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις των Λεσχών”