(ξανα...) χαιρετω!

Δοκιμές εξοικείωσης Παράπονα Διαμαρτυρίες & Προτάσεις
Post Reply
jdelis
Posts: 28
Joined: Wed Aug 11, 2010 17:57

(ξανα...) χαιρετω!

Post by jdelis »

Τελικα κρυβω καποιες δοσεις μαζοχισμου φαινεται. Ειχα αποφασισει να μην ασχολουμαι ενεργα με το χωρο, ειδικα τωρα πλεον που υπαρχει και η αποσταση. Αλλα μερικα πραγματα δεν κοβονται ευκολα απο οτι φαινεται.

Ειναι γεγονος πως πολλα (και πολλοι) με ειχαν απογοητευσει. Κανοντας ομως εναν απολογισμο κατεληξα πως οι χαρες που γνωρισα μεσα απο την επαφη μου με το 4Χ4 τα τελευταια 8 χρονια, ηταν ασυγκριτα περισσοτερες απο τις λυπες. Και σιγουρα οι αξιολογοι ανθρωποι που συναντησα μεσα απο αυτο ξεπερνουσαν κατα πολυ αυτους που με απογοητευσαν.

Τελικα στη ζωη πρεπει να κραταμε μονο τα καλα. Ολα ερχονται και φευγουν και εμεις μαζι. Ειναι λοιπον επιλογη μας να παρουμε κοντα μας το καλυτερο κομματι απο τις εμπειριες και τις αναμνησεις μας. Συνειδητα λοιπον επιστρεφω, πρωτα στην παρεα μας και μακαρι συντομα και πιο ενεργα. Ποτε δεν ξερεις αλλωστε πως τα φερνει η ζωη και αυτη ειναι και η ομορφια της τελικα.

Ευτυχως προλαβα και εκανα εναν αγωνα πριν φυγω απο την Ελλαδα και ελπιζω να μεινει ζωντανο το θεμα μεχρι να μπορεσω να ξανασυμμετασχω. Αν και μεσα στα μεσοπροθεσμα πλανα μου ειναι καποια μεγαλα ταξιδια αν το μπορεσω. Νοιωθω οτι υπαρχουν πολλα να δουμε και ο χρονος ειναι σχετικα λιγος, οποτε ας τον εκμεταλλευομαστε με τον καλυτερο τροπο που αισθανεται ο καθενας. Προϋποθεση βασικη να τα βρει πρωτα με τον εαυτο του και να καθορισει τις προτεραιοτητες του. Μετα ολα γινονται απλουστερα. Αλλα ποσοι πραγματικα το εχουμε πετυχει αυτο...;

Τελος παντων, σας χαιρετω και παλι και μακαρι να ξανανοιξουν θεματα (αυτοκινητιστικα και μη) που να χαιρομαστε να γραφουμε, να διαφωνουμε και να απολαμβανουμε. Χωρις πικρια, προσωπικες αντιπαραθεσεις, εξευτελισμους. Αν κρατησουμε ολοι ψηλα τον πηχυ, αυτοματα οποιος δε μπορει να τον ξεπερασει θα αυτοαποκλειεται.
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: (ξανα...) χαιρετω!

Post by friar »

Αχ βρε Γιάννη μέρα που βρήκες να έρθεις πίσω,
έχω στείλει τα χαλιά για πλύσιμο και η μπάντα πήρε άδεια, αλλά καλώς ήλθες. 8-)

"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
pc4x4n
Posts: 573
Joined: Thu Jun 18, 2009 00:26

Re: (ξανα...) χαιρετω!

Post by pc4x4n »

Για σου φίλε Γιάννη ,
Αν σε βγάλει ο δρόμος προς Ναύπλιο μεριά :) …κερνάμε και καμιά μπύρα … ;)
jdelis
Posts: 28
Joined: Wed Aug 11, 2010 17:57

Re: (ξανα...) χαιρετω!

Post by jdelis »

Χριστο αυτη τη στιγμη βρισκομαι λιγο πιο βορεια (!), αλλα η πολη σας ειναι παντα μεσα στην καρδια μου. Ειναι ισως η μονη αλλη πολη στην Ελλαδα που θα μπορουσα ευχαριστως να ζησω καποια στιγμη. Και φαινεται πως αυτη η ποιοτητα περναει και στους ανθρωπους της, αφου οσους εχω γνωρισει απο εκει (ειτε στο χωρο του 4Χ4 ειτε αλλου) ειναι εξαιρετικοι ανθρωποι.
Post Reply

Return to “Πεδίο Δοκιμών”