πολεστερικο σε αγρο/επαγ

Post Reply
MANOS DHLESI
Posts: 6
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:46

πολεστερικο σε αγρο/επαγ

Post by MANOS DHLESI »

εχω ενα φιλαρακο και εχει ενα toyota hilux 08 τετραπορτο και θελει να βαλει πολυεστερικο για το, κυνηγι, ψαρεμα, κτλ. Εαν γνωριζετε να υπαρχει καποιος τροπος νομιμοποιηση του καλυματος καροτσας εδω ειμαι
JOHNVOR
Posts: 117
Joined: Wed Jun 24, 2009 17:41

Re: πολεστερικο σε αγρο/επαγ

Post by JOHNVOR »

MANOS DHLESI wrote:εχω ενα φιλαρακο και εχει ενα toyota hilux 08 τετραπορτο και θελει να βαλει πολυεστερικο για το, κυνηγι, ψαρεμα, κτλ. Εαν γνωριζετε να υπαρχει καποιος τροπος νομιμοποιηση του καλυματος καροτσας εδω ειμαι
Η διαδικασια δεν ειναι εξαιρετικα δυσκολη απλα τσουχτερη.Το αυτοκινητο αυτο εχει αδεια φορτηγου ανοιχτου τυπου.Πρεπει να γινει κλειστου.Προσφατα εγινε σε Νavara το παραβολο που κοπηκε ηταν 3000.Την διαδικασια την μαθαινεις ευκολα στο υπουργειο συγκοινωνιων.Το μπονους της υποθεσης ειναι οτι θα εχεις και το δικαιωμα μεταφορας 4 ατομων,πραγμα που δεν εχεις τωρα.
kostas_e.p
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 19:44

Re: πολεστερικο σε αγρο/επαγ

Post by kostas_e.p »

[.Το μπονους της υποθεσης ειναι οτι θα εχεις και το δικαιωμα μεταφορας 4 ατομων,πραγμα που δεν εχεις τωρα.[/quote]

στις νεες αδειες τα δυπλοκαμπινα να ξερετε πως γραφουν για 4 ατομα :D :D :D
ISUZU D-MAX 184 PS
H ΤΡΟΦΗ ΤΟΥ......ΛΑΣΠΗ . ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΣ
JOHNVOR
Posts: 117
Joined: Wed Jun 24, 2009 17:41

Re: πολεστερικο σε αγρο/επαγ

Post by JOHNVOR »

kostas_e.p wrote:[.Το μπονους της υποθεσης ειναι οτι θα εχεις και το δικαιωμα μεταφορας 4 ατομων,πραγμα που δεν εχεις τωρα.
στις νεες αδειες τα δυπλοκαμπινα να ξερετε πως γραφουν για 4 ατομα :D :D :D[/quote]
Με συγχωρειτε αλλα εχω Ναβαρα του 11/2006 και η αδεια του λεει 3 ατομα
george6566
Posts: 7
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:29

Re: πολεστερικο σε αγρο/επαγ

Post by george6566 »

Καλησπερα και απο εμενα.Λοιπον εχω και ενα mitsubishi L200 4πορτο.Εχουμε βάλει και το πολυεστερικο καπακι το οποιο για να νομιμοποιηθει θελει απο 2700ευροπουλα.
Και η λύση ειναι απλη.
Φτιαξε ενα σιδερενιο σκελετο καλυψε το με μουσαμα (οπως στα φορτηγα) και ετσι επιτρέπεται :o :o :o .Και ας ειναι το ιδιο με το καπάκι σε υψος!!!
Φυσικα δεν ειναι τοσο ομορφο και κυριλε οσο το καπακι αλλα αν το θέλει μονο για την δουλεια του ειναι μια χαρα.
(για να γίνει και λιγο αντικλεφτικο βάλε και ενα πλέγμα απο μέσα,ετσι και να σκισει την τεντα δεν εχει αμεση επαφη με το εσωτερικο.αλλα και ετσι χτυπαει λιγοτερο και ο μουσαμας εως καθολου)
Αχ ρε Ελλάδα.
Post Reply

Return to “Νομικά - Φορολογικά”