Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

freskos
Posts: 98
Joined: Tue Jun 16, 2009 18:49

Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by freskos »

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς αν μπορεί να γίνει μετατροπή άδειας κυκλοφορίας αυτοκινήτου από επαγγελματική σε ΙΧ ;;

Ευχαριστώ
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by friar »



Good luck!!!
:P :P :P
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
freskos
Posts: 98
Joined: Tue Jun 16, 2009 18:49

Re: Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by freskos »

Δλδ γίνεται αλλά τρέχα γύρευε να υποθέσω :?: :?: :? :? :? :? :? :? :? :) :) :) :)
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by friar »

Σε αυτό τον τόπον όλα γίνονται
δες και αυτό και βγάλε συμπέρασμα


Την ίδια στιγμή που πας στη ΔΕΗ ή σε κάποια άλλη δημόσια υπηρεσία με 150 ευρώ και παρακαλάς να σου κάνουν άλλη μια δόση για να μη σου κόψουν το ρεύμα ...κάποιοι μπορούν να κάνουν δόσεις αιώνων στην κυριολεξία !!!!
Την στιγμή που η Εισαγγελία διερευνά δραστηριότητες που αφορούν τη λειτουργία του ΙΕΚ Ξυνή και το ΣΔΟΕ εξετάζει μια σειρά σοβαρών φορολογικών παραβάσεων, ο εκπαιδευτικός όμιλος κατάφερε να κάνει ρύθμιση χρεών εκατοντάδων εκατομμυρίων ευρώ, με δόσεις που λήγουν το 2404, δηλαδή τέσσερις αιώνες μετά. Πρόκειται για τεράστια «επιτυχία» του ομίλου που δεν έχει να κάνει με την εκπαίδευση. Καταφέρνει, ενώ είναι υπό... φορολογικό έλεγχο και στο στόχαστρο εισαγγελικής έρευνας για πλαστογραφία, να έχει την εμπιστοσύνη των πιο ισχυρών πολιτικών προσώπων.

Ο Αντώνης Σαμαράς, ο Κώστας Καραμανλής, ο Άρης Σπηλιωτόπουλος, ο Κώστας Σημίτης, κοσμούν το φωτοάλμπουμ της «αξιοπιστίας» του ομίλου.
Το πολιτικό σύστημα σύσσωμο ανταποκρίνεται στο κάλεσμα του ιδιοκτήτη ενός ΙΕΚ, σαν να είναι ο πρύτανης του Χάρβαρντ. Την ώρα που το ΣΔΟΕ κάνει έρευνα για την επιχείρηση, ο ειδικός γραμματέας του ΣΔΟΕ φωτογραφίζεται με τον ιδιοκτήτη της Σοφοκλή Ξυνή. Και την ώρα που οι επιθεωρητές του ΙΚΑ τον στέλνουν στον εισαγγελέα, το ΙΚΑ του κάνει διακανονισμό χρεών για να τα εξόφληση χρέους 700.000 ευρώ, σε 4.700 δόσεις, με ποσό κάθε δόσης 161 ευρώ και
έτος αποπληρωμής το 2402!


2402 ε πως σου φαίνεται?????

και όλο και κάποια παράτηση η διακανονισμό θα κάνουν στην πορεία.....
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
extractor
Posts: 449
Joined: Tue Jun 16, 2009 18:58
Location: Nοτια Aττικη
Contact:

Re: Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by extractor »

και κατσε μετα εσυ κοροιδο και πληρωνε...
Jim
Posts: 135
Joined: Sun Oct 25, 2009 13:16
Location: Σπάρτη - Ljubljana Slovenia

Re: Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by Jim »

Δυστυχώς δεν γίνεται αυτή η μετατροπή...

1)θα έπρεπε να πληρώσει ξανά τελωνείο γιατί τα επαγγελματικά πληρώνουν χαμηλότερο δάσμο.
2)θα έπρεπε ο τύπος του οχήματος να κυκλοφορεί επίσης σαν επιβατικό Ι.Χ.
*** Ορειβατικός όμιλος Σπάρτης *** Λέσχη 4χ4 Αμυκλών ***
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by georgexj »

ετσι ακριβως.το αυτοκινητο θα πρεπει να ξανα εκτελωνιστη κ το τελωνειο βγαινει συμφωνα με την αντικειμενικη αξια πραγμα που δεν πιστευω να σε συμφερει ;) ;) ;) .γυρνατο σε αγροτικο κανε μια αλλαγη χρησης αν σταματησες να εισαι εμπαγγελματιας.δεν εχεις κανενα χωραφι στο ονομα σου???αυτο γινεται!!!
freskos
Posts: 98
Joined: Tue Jun 16, 2009 18:49

Re: Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by freskos »

OK σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν έχω εγώ επαγγελματικό. Απλά είδα ένα σε αγγελία που μου αρέσει αλλά γράφει ότι εχει επαγγελματική άδεια ενώ εγώ δεν είμαι επαγγελματίας ..... :idea:
obelix
Posts: 116
Joined: Wed Jun 17, 2009 08:22
Location: KALAMATA

Re: Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by obelix »

freskos wrote:OK σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν έχω εγώ επαγγελματικό. Απλά είδα ένα σε αγγελία που μου αρέσει αλλά γράφει ότι εχει επαγγελματική άδεια ενώ εγώ δεν είμαι επαγγελματίας ..... :idea:
Απο επαγγελματικο το κανεις αγροτικο....
Δεν εχεις εστω κι ενα € αγροτικο εισοδημα??? Νοικιασε σε εμενα το χωραφι σου για 15 χρονια με αντιτιμο 10€ το χρονο... κι οτι αλλο σκεφτεις ετσι ωστε να το κανεις αγροτικο.
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T.
Πελοπονησου και
λοιπων Ιονιων νησων
www.braters.gr
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Μετατροπή Άδειας Κυκλοφορίας

Post by Nicolas »

obelix wrote:
freskos wrote:OK σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν έχω εγώ επαγγελματικό. Απλά είδα ένα σε αγγελία που μου αρέσει αλλά γράφει ότι εχει επαγγελματική άδεια ενώ εγώ δεν είμαι επαγγελματίας ..... :idea:
Απο επαγγελματικο το κανεις αγροτικο....
Δεν εχεις εστω κι ενα € αγροτικο εισοδημα??? Νοικιασε σε εμενα το χωραφι σου για 15 χρονια με αντιτιμο 10€ το χρονο... κι οτι αλλο σκεφτεις ετσι ωστε να το κανεις αγροτικο.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Ναι ε?
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Post Reply

Return to “Νομικά - Φορολογικά”