Ποια η γνωμη σας???

Post Reply

απο μια ηλικια και πανω εξετασεις + απωλεια διπλωματος?

Ναι. ασυζητητι
21
84%
Οχι. ειναι δικαιωμα
1
4%
δεν ξερω. - δεν ειμαι σιγουρος
3
12%
 
Total votes: 25
Φωκίων

Ποια η γνωμη σας???

Post by Φωκίων »

Θα πρεπει απο μια ηλικία και πανω να γινονται καποιες εξετασεις ικανοτητας οδηγησης και.... σχεσης με τα τεκταινομενα στο περιβαλλοντα χωρο???
Και να κατασχεται το διπλωμα αν και εφ' οσον??? και πριν τα 75 που αν δεν κανω λαθως ειναι τωρα...

( Ναι καλα καταλαβατε επεσα σε μια περιπτωση δημοσιου κινδυνου με συνολικη ακαμψια, αυχενα ματιων μυαλου...)
User avatar
tsep
Posts: 40
Joined: Mon Jun 22, 2009 06:55

Re: Ποια η γνωμη σας???

Post by tsep »

επανω απο τα 65 ειναι Φωκιων...
απο εκει και περα το θεμα ειναι μεγαλο ...βαλε και της περιπτωσης που εχουν αποκτησει κανονικα διπλωμα και λογο καποιου ατυχηματος ή αρρωστιας η κατασταση της υγειας τους κανει καποιους ανθρωπους επικινδυνους οταν οδηγουν...
πριν μερικα χρονια ημουν παρων σε ατυχημα που ο ενας οδηγος οδηγουσε και ειχε το αριστερο χερι με γυψο :shock:
Φωκίων

Re: Ποια η γνωμη σας???

Post by Φωκίων »

Σιγουρα κι αυτο ειναι ενα θεμα αλλα εγω αναφερωμουν σε κατι πιο "μονιμο".
Πχ. ενα εγκεφαλικό τι κουσουρια μπορει να εχει αφησει ( οσον αφορα την οδηγηση που ειναι το θεμα μας) ενα αυχενικό οπου αδυνατεις να γυρισεις το κεφαλι σου δεξια αριστερα, τετοια πραματα
User avatar
tsep
Posts: 40
Joined: Mon Jun 22, 2009 06:55

Re: Ποια η γνωμη σας???

Post by tsep »

το καταλαβα Φωνιων απλα αναφερα κατι που ειχα δει εγω... ;)

το ασχημο ειναι οτι σε ενδεχομενο ατυχημα με καποιων τετοιο συναθρωπο μας και σε περιπτωση που φταει πρεπει να την κανεις "γαργαρα" και να τον θεωρεις υγειει ενω δεν ειναι για να παρεις τα χρηματα σου απο την ασφαλιστικη....

απο αυτα που ξερω εγω παντος νομικο καθεστος δεν υπαρχει για τετοιες περιπτωσης....
οποτε ου μπλεξεις....
manne
Posts: 1
Joined: Sun Aug 08, 2010 17:21

Re: Ποια η γνωμη σας???

Post by manne »

απο 60 και περα πρεπει να γινονται εξετασεις μονο εχει γεμισει ηλικιομενους με αμαξια
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Ποια η γνωμη σας???

Post by friar »

manne wrote:απο 60 και περα πρεπει να γινονται εξετασεις μονο εχει γεμισει ηλικιομενους με αμαξια
σαν και αυτούς τους "Παππούδες"


Image
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Φωκίων

Re: Ποια η γνωμη σας???

Post by Φωκίων »

Ασυζητιτι υπαρχουν παππουδες και παππουδες.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply

Return to “Νομικά - Φορολογικά”