Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

User avatar
BORULE
Posts: 29
Joined: Fri Jan 28, 2011 14:12
Location: ΔΡΑΜΑ

Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by BORULE »

LIVE TO BUILT & BUILT TO LIVE!!!
kris
Posts: 4
Joined: Mon Sep 09, 2013 17:20
Location: Θεσσαλονίκη

Re: Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by kris »

:D :D :D :D :D :D
ΑΛΕΞΗΣ
Posts: 38
Joined: Thu Jan 12, 2012 14:49

Re: Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by ΑΛΕΞΗΣ »

και τι θα βγει ρε παιδια δυστηχως ζουμε στηχωρα του παραλογου,μπορει ενα fiataki να τραβαει 750 κιλα τρειλερ και περνει αδεια κανονικα ενω ενα τουοτα hilux επαγγελματικο δεν μπορει :x :x :x :x .ειμαστε για κλαματα παιδια αντε να φρεναρη το fiataki.ολοι οι αγροτες ειναι παρανομοι,ολοι οι σκαφατοι παρανομοι,ολοι οι επαγγελματιες παρανομοι.απαντησει απο το μηχανολογικο ηρακλειου,αν δεν σας καληπτη ο χωρος φωρτοσης στο επαγγελματικο σας και χριαζεσται τρειλερ να παρετε μεγαλητερο οχημα και να πληρωνετε περισσοτερα τελη και εφορια. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
dst
Posts: 17
Joined: Mon Feb 21, 2011 20:20

Re: Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by dst »

Και τα επαγγελματικά μπορούν να βγάλουν άδεια πλέον.
ΑΛΕΞΗΣ
Posts: 38
Joined: Thu Jan 12, 2012 14:49

Re: Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by ΑΛΕΞΗΣ »

πως μπορουν ρε φιλε,εχεις την νομοθεσια να παωνα τους την τριψω στα μουτρα.
dst
Posts: 17
Joined: Mon Feb 21, 2011 20:20

Re: Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by dst »

Δεν την έχω αλλά ξέρω ότι έχει σχεδόν 6 μήνες που ισχύει. Φίλος μου που δουλεύει στο συγκεκριμένο τμήμα στο συγκοινωνιών, στην Κομοτηνή, μου είπε ότι πλέον και τα φορτηγάκια μπορούν να πάρουν άδεια για τρέιλερ αρκει αυτό να έχει έγκριση τύπου. Εγώ προσωπικά περιμένω να βρω το τρέιλερ που θέλω για να βγάλω την άδεια.
Για χρόνια και εγώ "μάλωνα" με τους υπαλλήλους οι οποίοι αν και με καταλάβαιναν, δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα.
Γνώμη μου είναι να τους ζορίσεις αν συνεχίσουν τα ίδια. Απείλησε με μηνύσεις. Αν τυχόν έχεις και κάποιον που να ξέρει που να ψάξει, μπορείς να τους μιλήσεις και με στοιχεία και να γίνεις πιο "επιθετικός". Αρκετά πια με τα ρεμάλια που δεν θέλουν να κάνουν την δουλειά τους.
dst
Posts: 17
Joined: Mon Feb 21, 2011 20:20

Re: Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by dst »

Να σημειώσω ότι η άδεια δεν βγαίνει για την κοτσαδούρα αλλά για το συγκεκριμένο ρυμουλκούμενο. Με την άδεια για τρέιλερ πλατφόρμα για παράδειγμα, δεν μπορείς να κοτσάρεις βάρκα.
ΑΛΕΞΗΣ
Posts: 38
Joined: Thu Jan 12, 2012 14:49

Re: Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by ΑΛΕΞΗΣ »

ΟΚ ΦΙΛΕ ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΔΩ
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by friar »

Δείτε αυτό αν σας καλύπτει... -> viewtopic.php?f=12&t=2588&start=10#p83730
Επίσης Δελτίο Τύπου ΥΜΕ http://www.yme.gr/index.php?getwhat=7&t ... =4176&id=0 για την παράταση προθεσμίας για έκδοση άδειας έλξης με βεβαίωση Μηχανολόγου
και http://www.yme.gr/index.php?getwhat=7&t ... =4179&id=0 για δυνατότητα "δανεισμού" τρέιλερ άλλου αυτοκινήτου.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: Λύση για την κυκλοφορία ελαφρών ρυμουλκούμενων

Post by georgexj »

ΑΛΕΞΗΣ wrote:πως μπορουν ρε φιλε,εχεις την νομοθεσια να παωνα τους την τριψω στα μουτρα.
φιλε μου μπορεις να βγαλεις αδεια κ για τρειλερ να σερνεις αγωνιστικο αυτοκινητο κ για σκαφος!!!!εχω επαγγελματικο αυτοκινητο κ εχω ηδη την αδεια ελξης εδω κ εναμιση χρονο.υπαρχει η νομοθεσια!!!!ψαξε στο ιντερνετ κ θα την βρεις!!!απλα οπως ειπε κ ο φιλος απο κατω το τρειλερ πρεπει να εχει εκγριση τυπου κ αν ειναι εξωτερικου να εχει εκτελωνιστη!!!
Post Reply

Return to “Νομικά - Φορολογικά”