1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post Reply
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by friar »

stakyr wrote:Λαϊκισμο μπορουμε να κανουμε ολοι κυριε Friar .... :twisted:
Stakyr είσαι λάθος, μα δεν πειράζει.

Και εσύ Φωκίωνα, λάθος είσαι και πάλι δεν πειράζει.



Ποιός είπες σε πήρε τηλέφωνο?????????
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Φωκίων

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by Φωκίων »

Λαθος ειμαι σε τι?
στο οτι λεω με το ονομα μου οτι λεω???
sirros
Posts: 259
Joined: Wed Jun 17, 2009 07:53
Location: landroverworld

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by sirros »

πρέπει να καταλάβετε τη διαφορά της εκδρομής με του αγώνα.
προσωπικά εγώ δεν έχω κανένα όφελος και τίποτα να χάσω ειτε γίνει ο αγώνας είτε δεν γίνει.
το οτι καθυστέρησαν το είπα πρώτος αλλά δεν το πηγαίνατε για εκδρομή και μην αλλάζεται πορεία.

πολύ διαφήμιση για μια εκδρομή που μαζεύει συμμετοχές από όλες της λέσχες και τα φόρουμ για να περάσετε καλά' αλλά το όλο στήσιμο ήταν λάθος διαφημιστικά απο την αρχή.
μπήκατε στη μύτη κάποιον και σας την έφεραν τελευταία στιγμή (για να σας τι ''σπασουν'')και λογικό.

εκδρομή με δυο κατηγορίες εχτρεμε και νορμαλ με ροαντ μπουκ κτλ
εεεε και σε μια εποχή που οι αγώνες ψυχορραγουν .

εν πάση περιπτώσει ελπίζω να μην λαϊκίζετε με οπλο τα πολλά αυτοκίνητα που μαζέψατε όσο και αν ο απώτερος σκοπός θα ήταν μια βοήθεια στους γιατρούς του κόσμου.

και κάτι ακόμα που έχω μάθει απο την εμπειρία μου -- όποιος βάλει number plate στο αυτοκίνητό του όσο άτυπο και να είναι αυτό το event, θα πάει τέζα και καλό είναι να έχεις καλυμμένο τον κώλο σου μην βρεθείς σε κάνα δικαστήριο και απολογείσαι οτι πήγες να κάνεις καλό (αυτό ξανά διαβασετο όταν δεν θα είσαι θυμωμένος)

κριμα που ακυρώθηκε για την δουλειά που είχατε κάνει. να γράψετε διαδρομές κ ολα τα έξοδα που κάνατε.
κρατήστε τις διαδρομές και κάντε το όντος επίσημα.

με εκτίμηση σε εσάς και σε όσους ασχολήθηκαν με το event.
sirros
Last edited by sirros on Fri Oct 07, 2011 18:59, edited 1 time in total.
Πιτσα - Μπαλα και Καρατε
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by friar »

stakyr wrote:DISTA- FRIAR-ΦΩΚΙΩΝ(γι΄αυτο μου εκανες το τηλεφωνο πριν απο 5-6 μερες ,που με ρωταγες πως "καλυπτω" την εκδρομη ?? 8-) )(+οτι αλλο κρυβεται απο πισω σας..) και λοιποι "συγγενεις" ..........ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ !! ;) ;)
Για να μην αιωρούνται εικασίες, με αναφέρεις μαζί με άλλα ονόματα.
Δια την τάξη σε παρακαλώ να διευκρινήσεις ποιός σε πήρε τηλέφωνο και τι σε ρώταγε σχετικά με την εκδρομή.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Φωκίων

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by Φωκίων »

εγω
και ρωταγα το Γιαννη αν εχουν καλυψει τον πισινό τους αν γινει κατι κι εκει που ειναι ολα καλα και χαρουμενοι βρεθει ΕΝΑΣ παπαρομπουκομας κι επειδη τσακισε μια λαμαρινα τους τραβαει ολους..

Κι ο Γιαννης μου ειπε οτι εχουν φροντισει με καταλληλο ατομο που εχει γνωσεις στα ασφαλιστικά.
Last edited by Φωκίων on Fri Oct 07, 2011 19:03, edited 1 time in total.
User avatar
Dista
Posts: 296
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:30
Location: Στα βουνά και τις θάλασσες.
Contact:

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by Dista »

Κύριε stakyr δεν με γνωρίζετε και ίσως γι’ αυτό λέτε τα όσα λέτε.
Να σας εξηγήσω λοιπόν για να καταλάβετε. Η Επιτροπή και όχι εγώ προσωπικά, δεν έχει καμιά δουλειά να ασχολείται με εκδρομές και εκδηλώσεις που δεν έχουν αγωνιστικό χαρακτήρα. Και όσο η εκδήλωσή σας είχε χαρακτήρα εκδρομικό δεν ασχολήθηκε, η επιτροπή, με εσάς, όπως δεν ασχολήθηκε και με τις προηγούμενες εκδηλώσεις σας. Από τη στιγμή όμως που, κατά πρώτον, πήρε αγωνιστικά χαρακτηριστικά (αριθμούς, ποινές, χρόνους κλπ) και κατά δεύτερο, δεχτήκαμε ερωτήματα, τόσο εμείς όσο και η ΕΠΑ/ΕΘΕΑ, από αγωνιζόμενους και Λέσχες 4Χ4 για το αν ο αγώνας (κατά δήλωσή τους) έχει την έγκρισή μας, ήμασταν υποχρεωμένοι να ασχοληθούμε. Προσωπικά ενημερωθήκατε από μέλος της επιτροπής τηλεφωνικά.
Η επιτροπή και η ΕΠΑ/ΕΘΕΑ δεν απαγορεύει και δεν απειλεί κανέναν. Έκρινε όμως ότι έχει υποχρέωση να ενημερώσει τους συμμετέχοντες ότι η εκδήλωση δεν έχει την έγκρισή της, δεν έχει άδεια από τις Αρχές καθώς και για τους κινδύνους που εγκυμονούν από τη συμμετοχή τους σε τέτοιες εκδηλώσεις ώστε ο καθένας να αναλάβει, εν γνώσει του, τα ρίσκα του.
User avatar
harry
Posts: 9
Joined: Wed Mar 03, 2010 14:55

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by harry »

Τελικά, ποιος έχει το πρόβλημα ?

Η ΟΜΑΕ ? ή ΕΜΑΚ ? ή οπως τη λένε τες πα...
Μήπως τα 50 πληρώματα αν πληρώναν αγωνιστική άδεια (περι τα 2000 ευρώ χοντρικά) δεν θα υπήρχε πρόβλημα?

Δηλαδή να ξεκινήσουμε τη Κυριακή το πρωί να πάμε ή όχι ? Να αφήσουμε τις οικογένειές μας Κυριακάτικα ή να πάμε να φάμε το 20ευρο σε σουβλάκια μαζί με τη γυναίκα και τα παιδιά μας ? Τους ΓτΚ ? Τι τους λέμε... 20 δεν έχει... 3 άμα θέλετε καλώς...

+1 στο κ. Russo σε αυτά που έγραψε στην προηγούμενη σελίδα.... Ξεπεράστε κύριοι τον εαυτό σας, έστω την τελευταία στιγμή..

Τρέχω σε 1-2 αγώνες κάθε χρόνο για το χαβαλέ... ακούω τους μισούς να τρώγονται με τους άλλους μισούς. Και πάντα την πληρώνουν οι αγωνιζόμενοι και οι θεατές...

ΚΥΡΙΟΙ, έχετε διώξει τον κόσμο.... το έχετε πάρει χαμπάρι ?
Εννοώ τον πολύ τον κόσμο.... όχι την κλειστή κοινωνία των πρωταθλητών, των οργανωτών, των περιοδικών και μερικούς σπόνσορες... Χρειάζονται και όλα αυτά, αλλά....
Last edited by harry on Fri Oct 07, 2011 19:14, edited 1 time in total.
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by chris lc90 »

πριν λιγο γυρισα απο την Ε.Π.Ο.
για οσους δεν ασχολουνται με την μπαλα ειναι η Ελληνικη Ποδοσφαιρικη Ομοσπονδια
..

επινα την ρακη μου στο μπαλκονι και τα πιτσιρικια της γειτονιας απο κατω στο χωματινο γηπεδο παιζανε μπαλα/κλωτσοσκουφι..
τσακωθηκαν για το πλαγιο αουτ και με ρωτησαν ποια ομαδα δικαιουται την μπαλα..
με θελαν για διαιτητη..

ο τρελος του χωριου ομως πηγε και το σφυριξε στην ΕΠΟ..και με καλεσαν σε απολογια...
με ποιο δικαιωμα εγω εκανα τον διαιτητη...
χωρις τεχνικες γνωσεις?
χωρις φυσικη κατασταση
γιατι επετρεψα να παιξουν μπαλα τα παιδια χωρις να εχω παρει τα απαραιτητα μετρα ασφαλειας?
γιατι δεν καλεσα το Ε.Σ.Υ. Εθνικο Συστημα Υγειας..(ποιοοοοοοοοοο )

γυριζω στον προεδρο και του λεω:
αγαπουλα...δεν κοιτας τα χάλια σου με τα στημενα παιχνιδια που εχετε κανει το ποδοσφαιρο ..και οχι μονο ...μπαχαλο καθως και καθε αθλημα...
κοιτα την καμπουρα σου και ασε τους αλλους..
που θελετε να βαλετε και στα πιτσιρικια μεσιτες για να τρωτε απο παντου..

γυρισα στο σπιτι .συνεχισα την ρακη μου και καλεσα τα παιδια ..αφου φαγαμε τους εδωσα αναμνηστικες πλακετες απο το παιχνιδι και φωτογραφιες απο το ματς..

ελα καληνυχτα..
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by friar »

Φωκίων wrote:εγω
Ευχαριστώ για την διευκρίνηση
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
stakyr
Posts: 332
Joined: Sat Sep 19, 2009 23:54

Re: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge 9/10/11

Post by stakyr »

ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΤΑ "ΚΥΠΕΛΛΑ" ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΝΑΜΕ ΣΤΟΥΣ "ΝΙΚΗΤΕΣ" !!!!

Image

Image
Όταν είναι να αποφασίσεις, το καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις το σωστό. Το δεύτερο καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις λάθος. Το χειρότερο όλων είναι να μην κάνεις τίποτε. Theodore Roosvelt
Post Reply

Return to “Εκδρομές Συγκεντρώσεις Εκδηλώσεις”